fb Léčivé bylinky z oblasti And a Amazonie - Články - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Léčivé bylinky z oblasti And a Amazonie

Kultura Inků nás kromě jiného obdarovala též znalostí peruánských bylin a jejich možného využití. Tyto rostliny v sobě skrývají mnoho cenných látek, které podpoří naše zdraví, jsou výbornou prevencí, ale zároveň i možnou léčbou vážných onemocnění. Přestože jejich efekt není znatelný po prvním dni, bývá dlouhodobý, komplexní a bez nepříjemných vedlejších účinků – jak tomu může být u chemicky připravených léčiv.

PeruNestor peruánské fytoterapie

Hlavní zásluhu na rozšíření povědomí o léčivých účincích těchto rostlin má páter Edmund Szeliga (1910 - 2005). Původem pocházel z Polska, do Peru se dostal v roce 1930, kdy tam podnikl svou misi. Navštívil zde odlehlé indiánské kmeny (např. Quechua, Machiguenga, Huachipayres), poznal jejich běžný život a seznámil se s jejich věděním o zdejších rostlinách a jejich léčebných účincích. Byliny ho zaujaly natolik, že jim věnoval svou další práci, zkoumal jejich složení, možný přínos, léčil nemocné. Propojil tyto znalosti zároveň s tehdejším věděním klasické medicíny.

V roce 1983 založil v Limě lékařsko-výzkumný institut IPIFA (Instituto Peruano de Investigación Fitoterápica Andina). Ten spolupracuje při léčbě mnoha onemocnění, díky němu dochází k dalšímu rozšiřování informací o peruánské fytoterapii.

Zázračné účinky

Mezi základní přínos bylinek patří pročištění organizmu, posílení imunity, dodání energie, podpora činnosti orgánových soustav a celková regenerace. Mnoha odbornými studiemi byl potvrzen obsah blahodárných látek a jejich schopnosti. Rostliny dokážou v těle navodit dokonalou harmonii, jsou výborné v prevenci, ale i při léčbě mnoha vážných onemocnění.

Těmto bylinkám bývá připisována i léčebná síla v případě rakovinného bujení. Na jeho vzniku se může podílet nevhodné složení výživy a přemíra škodlivých látek v našem těle. K očistě je možné využít právě části rostlin z oblasti Peru jako doplněk klasické medicínské léčby. Bylinky tělo zbaví toxinů, nastartují regenerační procesy a podpoří imunitní systém.

Příprava a užívání peruánských bylin

V listech, větvičkách či kůře rostlin z této části světa je uschováno velké bohatství, které může podpořit naše zdraví a dodat nám v životě chybějící energii. Při přípravě odvarů je nutné sledovat doporučení u konkrétních rostlin. Obecně platí, že lístky a větvičky se obvykle vaří 5 – 10 minut, kůra o něco déle (15 – 20 minut). Vývary z kůry je lépe užívat hodinu před jídlem či po něm, odvary z listů kdykoliv. Již připravené vývary můžete uzavřít ve skleněné nádobě a umístit v temnu.

Bylinky mohou u člověka vyvolat přechodné zhoršení obtíží. Tato fáze je jen na počátku užívání a měla by během pár dní ustoupit. Nenechte se odradit tím, že tato přírodní léčiva působí na organizmus pomalu, ale systematicky. Výsledky možná budou pozorovatelné po delší době, ale budou bez jakýchkoliv negativních vedlejších účinků.

Peruánské bylinky se nejčastěji užívají samostatně, netvoří se z nich směsi. Společně je možné připravit pouze Vilcacoru s Tahuari, Chuchuhuasi, Muňa-Muňa nebo Chanca Piedra. Pokud vás tedy budou v budoucnu obtěžovat močové nebo ledvinové kameny, můžete vyzkoušet nať Chanca Piedra. Muňa – Muňa se bude hodit k pročištění organizmu nebo k překonání žaludečních obtíží. Hlíza Macy odbourá psychické i fyzické vyčerpání. Kůra Vilcacory podpoří imunitní systém a je výbornou prevencí rozvoje rakovinného bujení.

Bylinky proti parazitům

Výzkumy dokazují, že 85% populace je nakažena nějakou parazitární infekcí. Někteří paraziti jsou schopni denně naklást stovky až tisíce...

Bylinky jsou ku prospěchu všem, dokonce i zombíkům

Zombies jsou zvláštním druhem stvoření, mají zcela jiné potřeby než obyčejní smrtelníci. Připadáte si někdy jako zombie? Pak je docela dobře...

Víte, k čemu slouží estragonová silice?

Estragon je známý především jako aromatické koření, které má tradici hlavně ve francouzské kuchyni, ale poměrně běžně se používá i...