Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Prodáváte prosím sušenou čemeřici?

Čemeřice je označení pro rostliny z čeledi liliovitých, konkrétně rodu čemeřice (Allium). V České republice se nejčastěji používá pro označení dvou druhů - čemeřice rolní (Allium vineale) a čemeřice přímá (Allium angulosum). Čemeřice rolní je běžná rostlina, která se vyskytuje na polích, pastvinách a v okolí lidských sídel. Čemeřice přímá je méně rozšířená, vyskytuje se hlavně v teplejších oblastech a roste zejména na suchých loukách a pastvinách. Čemeřice má charakteristickou cibulovou vůni a je využívána v kuchyni jako koření.

Čemeřice má v lidovém léčitelství široké využití. Obsahuje hořčiny, silice, pryskyřice a další látky s protizánětlivými, dezinfekčními a močopudnými účinky. Mezi hlavní využití patří podpora trávicího traktu a ovlivnění činnosti ledvin a močových cest. Čemeřice pomáhá ulevit od potíží s nadýmáním, zažívacími potížemi a záněty dýchacích cest. Dále může pomoci při močových infekcích, revmatismu a problémech se štítnou žlázou.

Bohužel sušenou čemeřici nemáme v nabídce. Bohužel se komerčne nezpracovává.

Jako alternativu ke čmeřici, můžete zkusit kopřivu, která má podobné účinky na trávicí trakt a močové cesty. Dále může být užitečná také libeček, který má protizánětlivé a dezinfekční vlastnosti, a podporuje trávení a činnost ledvin. Vždy je však nejlepší konzultovat užívání bylinek s lékařem, zejména pokud užíváte léky nebo trpíte nějakým zdravotním onemocněním.

Zpět na všechny dotazy

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Mandle naturaljádra celá

Mandle jsou bohatým přírodním zdrojem látek nezbytných pro zdraví ... více

Ostropestřecplod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Imunitabylinková směs

Bylinná směs podpoří vaši imunitu v době chladného a nepříznivého ... více

Slunečnicesemínko loupané

Slunečnicová semínka patří k nejvýznamnějším koncentrovaným ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.