Flor de Arena

Flor de Arena je doporučována při poruchách funkcí trávicího traktu, nechutenství, otylosti a překyselení žaludku. Díky vlastnostem uklidňujícím a protistresovým působí pozitivně na nervový ... více o Flor de Arena

Latinský název Tiquilia paronychioides
Flor de Arena

Vše o Flor de Arena

Popis

Flor de Arena je doporučována při poruchách funkcí trávicího traktu, nechutenství, otylosti a překyselení žaludku. Díky vlastnostem uklidňujícím a protistresovým působí pozitivně na nervový systém. Odstraňují z krve kyselinu močovou, pocházející z nadměrného požívání živočišných bílkovin. Eliminují adrenalin a kyselinu mléčnou hromadící se v organizmu v důsledku stresu. Působí močopudně, uleví při zánětech močových cest a sliznic, čistí ledviny. Její uklidňující účinky přinášejí dobrý spánek. Koupele s přidáním výluhu z Flor de Arena se doporučují k očistě a osvěžení pokožky. 

Výluhy z Flor de Arena čistí neuro-endokrinologický systém (nervy a žlázy s vnitřní sekrecí). U nadměrně popudlivých osob se sklonem k pocení, regulují neurovegetativní systém. Podle zkušeností tradiční medicíny i současné vědy se používá při očistě organizmu, problémech s trávením, zvýšené kyselosti žaludku, otylosti, zánětech ledvin, močových cest a prostaty, zánětech sliznic, nespavosti, pomáhá při léčbě depresí a neuróz, otravách z nevhodné nebo zkažené potravy. Ve fytoterapii se využívá celá nadzemní část rostliny. Využití odvarů z této bylinky se opírá hlavně o tradiční zkušenosti obyvatel Peru, kde patří k nejčastěji doporučovaným složkám léčebných bylinných kúr. Spolu s Manayupou a Hercampuri patří do tria očistných bylin se znamenitou účinností. Jako jediná se nevaří, pouze se zalévá vroucí vodou.

Účinné látky

steroidní sloučeniny (β-sitosterol, campesterol, stigmasterol), flavonoidy (quercetin, rutosid, hyperosid), polyfenolové kyseliny (rozmarýnová a kávová), esenciální mastné kyseliny (arachidonová, linoleová, oleopalmitová, oleicinová), makroelementy (Ca, Mg, K, Na), mikroelementy (Fe, Cu, Mn, Se, Zn, Cr) .

Výskyt

Drobná, silně aromatická peruánská rostlina s hroznovitými květy, divoce rostoucí v oblasti peruánských And. Její výhonky a oválné lístky pokrývá jemné chmýří. Nenápadné plody obsahují malá semínka. 

Příprava Flor de Arena

Jednu čajovou lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody a zakryté nechte 15 minut vylouhovat. Sceďte a užívejte 2-3x denně. 

Dávejte si pozor!

Nevhodné pro těhotné a kojící ženy a malé děti.

Máte dotaz? Napište nám zprávu.