Lichořeřišnice větší

Lichořeřišnice je přírodní antibiotikum, účinně působí proti všem 46 kmenům stafylokokových bakterií způsobujících zánětlivá onemocnění močových cest a ledvin. V některých případech ... více o Lichořeřišnici semenu

Latinský názevTropaeolum majus L
Lichořeřišnice

Vše o Lichořeřišnici semenu

Popis

Lichořeřišnice je přírodní antibiotikum, účinně působí proti všem 46 kmenům stafylokokových bakterií způsobujících zánětlivá onemocnění močových cest a ledvin. V některých případech dokonce ničí i zlatého stafylokoka.

Indiáni v Peru využívají léčivých vlastností lichořeřišnice po dlouhá staletí. Pro její léčivé účinky používáme a pěstujeme odrůdu zvanou lichořeřišnice větší. Lichořeřišnice neničí přirozenou mikroflóru zažívacího traktu a jiných sliznic, tak jako chemická antibiotika. Spařená lichořeřišnice se využívá v koupelích, ulevuje od migrén a bolestí různých svalů. Směsí vína a nálevu z této rostliny se doporučuje natírat hnisající rány pro jejich lepší a rychlejší zhojení. Potírání tváře květem lichořeřišnice má podle šamanských rad léčit ječné zrno a zmenšovat kruhy pod očima. Šťáva vymačkaná z listů a semínek rostliny se podává při infekcích močové soustavy a onemocněních horních cest dýchacích. Pití šťávy z lichořeřišnice se doporučuje pro posílení imunity organismu, léčily se jí kurděje – obsahuje totiž hojně vitamín C. Tinktura z rostliny pomáhá omezovat akné, opary nebo lišeje.

 

Použití Lichořeřišnice semene

Lichořeřišnice má významné antibiotické, antivirotické a antibakteriální účinky, pomáhá při chronických zánětech plic, a působí na stafylokoky, streptokoky, Proteus, E. coli a další druhy bakterií v močových cestách, přispívá i k léčbě zánětů močového měchýře. Lichořeřišnice se osvědčila i při léčbě zánětu prostaty. Účinkuje proti žaludečním vředům a zánětům vaječníků. Oceníte její preventivní účinky proti většině infekčních chorob. Výtažky z lichořeřišnice zvyšují naši obranyschopnost, zlepšují činnost centrální nervové soustavy a celkově posilují organismus. Tato bylina také podporuje růst vlasů, brání jejich vypadávání a je dobrým bojovníkem, který pomáhá odstraňovat lupy ve vlasech.

 

Účinné látky

Glykosidy hořčičného oleje -glukosinoláty, glukotropaeolin, kyselina askorbová, flavonoidy, karotenoidy, v plodech cucurbitaciny

Výskyt

Lichořeřišnice je rostlina původně pocházející z Jižní Ameriky. Do Evropy se dostala až po Kolumbovských výpravách a nejvíce se zde rozšířila v 17. století.

Příprava Lichořeřišnice semene

Nálev - čaj - jednu lžičku podrcených semen zalít 1/4 l vroucí vody, zakryté nechat 10 minut louhovat. Užívá se 3x denně.

Dávejte si pozor!

Není vhodné pro kojence a malé děti a osoby s žaludečními a střevními vředy a nemocemi ledvin.