fb Mučenka pletní - Passiflora - Herbář - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Mučenka pletní

Latinský názevPassiflora
Mučenka

Vše o Mučence

Popis

Mučenka okouzlí exotickými květy i léčivými účinky

V teplejších oblastech se můžeme s mučenkou setkat na zahrádkách i v přírodě, kde se vyjímá svými neobvyklými květy. I v našich obchodech jsou dostupné plody, kterým se říká maracuja. Tato rostlina je však zajímavá také svým pozitivním působením na zdraví.

Mučenka 

Nejlépe je jí v subtropech a tropech

Mučenka (latinksy Passiflora L.) je vytrvalá rostlina z čeledi mučenkovitých, která roste většinou jako popínavá bylina, případně jako keř. Mezi nejznámější druhy patří například mučenka jedlá, banánová, citrónová, vanilková, obrovská, modrá či křídlatá. Dohromady je známo více než 500 různých druhů.  Pro všechny je společný jejich výskyt, nejvíce se jim totiž daří v tropických a subtropických oblastech. A pro většinu z nich jsou také charakteristické výrazné květy, které mají často neobvyklé tvary i zbarvení. Právě kvůli nim je mučenka oblíbenou okrasnou květinou, v našem prostředí se pěstuje především v interiérech jako pokojová rostlina.

Plodem rostliny jsou bobule kulatého či oválného tvaru, u některých z druhů jsou tyto plody jedlé. S mučenkou se lze setkat v různých koutech světa, mimo jiné v Jižní a Severní Americe, Austrálii, Asii, rozšířená je ale také v subtropických oblastech Evropy, kde zplaňuje.

Květinová kráska i chutné ovoce

Mučenka je oblíbená rovněž pro své plody, kvůli kterým je pěstována, a to především v Karibiku, Austrálii, Indii a Jižní Americe. Tyto exotické plody se označují jako maracuja, granadila, případně anglickým názvem passion fruit. Ovoce vyniká svou výraznou příjemnou chutí a vůní. V pěstování převládají dvě jedlé odrůdy:

  1. žlutá (zlatavá), jejíž plody jsou větší, povrch hladký a lesklý
  2. tmavá fialová (namodralá), která má plody menší

Toto ovoce se vyznačuje poměrně silnou slupkou, pod kterou nalezneme sklovinou nažloutlou dužinu s tmavými semínky, které se rovněž konzumují. Tyto chutné plody se jí buď samostatně čerstvé, ale v místech, kde je mučenka rozšířená, mají mnohem širší využití. Dělají se z nich například různé šťávy, džusy, marmelády, želé a jsou oblíbenou součástí mnoha dezertů a zákusků. Často se kombinují s dalšími druhy ovoce.

Maracuja je elixírem zdraví

Plody mučenky obsahují celou řadu zajímavých látek. Maracuja je důležitým zdrojem vlákniny (obsahuje hlavně pektin a sliz), sacharidů, vitaminů (provitamin A, vitaminy B2, B6, C, E a kyselina listová), minerálů (vápník, železo, fosfor, hořčík a draslík, zinek a další). Právě obsah železa je údajně vůbec nejvyšší v porovnání s ostatním ovocem.

A čím je maracuja prospěšná pro lidské zdraví?

  • příznivě působí na nervovou soustavu, pomáhá při stresu, nervozitě i úzkostech
  • vysoký obsah železa prospívá při chudokrevnosti, zlepšuje stavy vyčerpání a únavy
  • vláknina je prospěšná pro trávicí ústrojí, pomáhá při zácpě a dalších trávicích potížích
  • pozitivně působí na zrak
  • posiluje imunitní systém
  • udržuje správnou činnost srdce
  • má mírné analgetické účinky
  • uvádí se příznivý vliv v případě onemocnění rakovinou

V zemích, kde je mučenka doma, má také své stálé místo v lidovém léčitelství. Používá se zde mimo jiné ke snížení vysokého krevního tlaku, při úporných migrénách, psychické nervozitě až labilitě, při problémech s usínáním a nespavosti obecně, dokonce se doporučuje pro osoby, které trpí epileptickými křečemi.

Příprava Mučenku

Čajovou lžičku sušené natě mučenky přelijeme 200 ml vroucí vody, necháme 10–15 min. louhovat a poté scedíme. Užíváme 3× denně dle potřeby.