Vrbka úzkolistá

V přírodě zaujme vrbka již na první pohled, má totiž nádherné nepřehlédnutelné květy růžové nebo fialové barvy, které vytváří výrazné pyramidové hrozny. Zajímavý však není pouze její ... více o Vrbce

Latinský názevChamaenerion angustifolium

Vše o Vrbce

Popis

V přírodě zaujme vrbka již na první pohled, má totiž nádherné nepřehlédnutelné květy růžové nebo fialové barvy, které vytváří výrazné pyramidové hrozny. Zajímavý však není pouze její vzhled, ale také prospěšné zdravotní účinky.

Vrbka má zajímavé zdravotní benefity

Okouzlí hrozny nachových květů

Vrbka úzkolistá, která se označuje také jako vrbovka úzkolistá (latinsky Chamaerion angustifolium) je vytrvalá bylina z čeledi pupalkovitých, která může dorůstat až do výšky 2 metrů. Má přímou a zpravidla málo větvenou lodyhu, na jejímž konci se nachází výrazné pyramidové hrozny, které jsou tvořeny kvítky růžové nebo fialové barvy, méně často mohou být také bělavé. Plodem je až 8 cm dlouhá tobolka, ve které se ukrývá několik stovek drobných semen. Zelené listy rostliny jsou střídavě uspořádány a mají nejčastěji kopinatý tvar, kdy jejich svrchní strana je světlejší oproti té spodní. Vrbka má tlustý kořen a dlouhé plazivé oddenky.

V přírodě se s vrbkou můžeme setkat takřka v celé Evropě, také v naší vlasti je hojně rozšířená a roste prakticky ve všech nadmořských výškách. Nejvíce se jí daří na okrajích lesních porostů, na paloucích a pasekách, často roste i při okrajích cest, na železničních náspech, podél plotů a na rumištích.

Vrbka

Uklidní mysl a pomůže při zánětech

Spektrum zdraví prospěšných účinků vrbky je poměrně široké, příznivě dokáže ovlivňovat nejenom fyzický stav, ale pozitivně působí také na lidskou mysl. K léčebné kúře se používají především listy vrbky, ze kterých se připravuje nálev, odvar nebo tinktura. Kromě pití se však výluh z rostliny může aplikovat také zevně v podobě hojivých obkladů, případně rovněž jako kloktadlo.

Vrbka úzkolistá se osvědčila jako přírodní prostředek, který zklidňuje zjitřenou mysl, ulevuje od úzkosti, vnitřního napětí a stresu. Proto ji lze také vyzkoušet k léčbě nespavosti, zejména tehdy, když se na nemožnosti usnout podílí právě nervy. Bylina působí protizánětlivě, blahodárně ovlivňuje zažívání, chrání sliznice a dokáže ulevit při trávicích obtížích, například nepříjemných průjmech. Uvádí se také příznivé účinky při léčbě zánětu žaludku nebo střev. Někdy se vrbka zmiňuje i v souvislosti se schopností pomoci s úpravou menstruačního cyklu a snížením nepříjemných projevů, které doprovází klimakterium. Zevně se bylina používá především k ošetření špatně se hojících ran včetně bércových vředů.

Vrbka úzkolistá nemá prakticky žádné nežádoucí účinky, neměla by se však užívat dlouhodobě.

Další způsoby využití

Zelené listy vrbky je možno fermetovat a připravovat z nich chutný nálev, který svých charakterem a zejména chutí připomíná zelený čaj. Tento „čaj“ je oblíbený v některých oblastech Asie, kde je jeho popíjení běžné.

Zajímavé využití má vrbka také v kuchyni. Velmi chutné jsou její mladé výhonky a rovněž nedřevnatá část lodyhy, tyto části je možné zpracovávat podobně jako zeleninu. Dokonce i čerstvě natrhané mladé listy rostliny se mohou zpracovávat, dělá se z nich například salát, nasekané lístky ochutí pomazánky, omelety či vaječné pokrmy.  V minulosti se sušily kořeny vrbky, z těchto sušených kořenů se posléze mlela mouka, které se zpracovávala stejně jako ta klasická. Nutno však poznamenat, že k mouce z vrbky se lidé uchylovali spíše v dobách krize a nedostatku.

A ještě jedna zajímavost na samotný závěr. Po odkvětu jsou do dalekého okolí větrem roznášena drobná semínka. Ta jsou bohatě pokrytá bělavým chmýřím, které je možné dokonce spřádat.

Lidové názvy Vrbku

chmýří, Ivanův čaj, koptický čaj, kurilský čaj a pejří