Zelený čaj Gunpowder

Zelené čaje se proslavily celou řadou pozitivních zdravotních účinků. Pijí se tradičně po staletí v Japonsku, Číně, Koreji, na Tchaj Wanu a Středním Východě. V posledních desítkách let si nacházejí ... více o Zeleném čaji

Zelený čaj

Vše o Zeleném čaji

Popis

Zelené čaje se proslavily celou řadou pozitivních zdravotních účinků. Pijí se tradičně po staletí v Japonsku, Číně, Koreji, na Tchaj Wanu a Středním Východě. V posledních desítkách let si nacházejí odběratele i v Evropě a Americe. Důvody jsou jednoduché – zelené čaje jsou lahodné, zdravé, povzbuzující a bez kalorií. Zelený čaj Gunpowder v českém překladu znamená „střelný prach“ 

Zelený čaj dokáže udržet vaši mysl svěží a v pozornosti, zahání pocit únavy. V posledních letech se o zeleném čaji hovoří jako o mocném pomocníkovi v boji s obezitou a civilizačními chorobami. Zejména pokud jde o snižování nadváhy je pití zeleného čaje opravdu účinné po všech stránkách, zlepšuje metabolismus, iudržuje psychickou pohodu, osvěžuje mysl. Gunpowder má své tradiční místo v mnoha světových kulturách, které právě přípravu čaje gunpowder povýšily na uměleckou disciplínu a čajové rituály. Gunpowder je atraktivním druhem zeleného čaje především díky svým vlastnostem. Každá jedna jeho kulička je výsledkem pečlivé selekce nejkvalitnějších a zároveň dostatečně dlouhých lístků čajovníků. Neobsahuje žádné kalorie, naopak hodně teinu, vyznačuje se lehkou kouřovou chutí a vynikajícími účinky na zdraví. Gunpowder je klasik mezi zelenými čaji, kdo ho pije, je podle Japonců dlouho živ.

Použití Zeleného čaje

Zelený čaj patří mezi nejoblíbenější čaje. Účinky zeleného čaje na lidské zdraví jsou známy již mnoho staletí a mnoho generací. Zelený čaj gunpowder vás výborně osvěží a dodá novou energii. Obsahuje katechiny, které jsou nezbytné pro proces spalování tuků a při současné fyzické aktivitě se zvýší účinnost spalování tuků až o jednu polovinu.

 

 

 

Příprava Zeleného čaje

Teplota vody pro louhování čaje se pohybuje od 60°C do 95°C, záleží na druhu čaje a pořadí nálevu. Zelený čaj má tu výhodu, že z něj lze připravit více nálevů. Po zalití dává Gunpowder světle zlatožlutý nálev, po ochutnání cítíme svěží přírodní tóny s lehkým kouřovým zabarvením.

Dávejte si pozor!

Za den bychom neměli vypít více než 1 litr čaje. Není vhodné pít čaj ve večerních hodinách, zelený čaj má výrazné osvěžující účinky. Vhodné je ukončit popíjení zeleného čaje asi 6 hodin před ulehnutím.