Hořký pomeranč divoký

Hořký pomeranč neboli divoký pomerančovník je subtropický strom, jehož plody se takřka nedají konzumovat samotné, jejich chuť je totiž opravdu výrazně hořké a kyselé. Přesto si však tato rostlina cestu ... více o hořkém pomeranči

Latinský názevCitrus aurantium

Vše o hořkém pomeranči

Popis

Hořký pomeranč neboli divoký pomerančovník je subtropický strom, jehož plody se takřka nedají konzumovat samotné, jejich chuť je totiž opravdu výrazně hořké a kyselé. Přesto si však tato rostlina cestu do gastronomie našla a nejenom tam, je to totiž rovněž vynikající prostředek při hubnutí.

Hořký pomeranč pomůže spálit přebytečné tuky

Na pomezí mandarinky a pomela

Pomerančovník hořký (latinsky Citrus aurantium) připomíná svým vzhledem nejvíce mandarinku, případně také pomelo. A není to pouze náhodou, protože je skutečně považován za přirozeného křížence těchto dvou rostlin. Jedná se o neopadavý strom, který může dorůstat až do výšky 10 metrů. Jeho kožovité listy nesou tmavě zelený odstín, voňavé květy jsou bílé. Strom zaujme svou šedivě hnědou kůrou, která je porostlá až 8 cm dlouhými trny. Plodem je kulovitá či oválná bobule s drsnou oranžovou slupkou, pod kterou se ukrývá šťavnatá dužina. Jestliže je plod zcela zralý, jeho střed bývá často dutý.

HOřský pomeranč

Na tento citrusový strom lze narazit především v subtropických oblastech Asie, Evropy a Afriky, rozšířen byl také na Karibské ostrovy. Pěstuje se i v tropech, tam však vesměs spíše ve vyšších nadmořských výškách. Nejvíce se mu daří tam, kde má půda dostatečnou vlhkost a zároveň je bohatá na živiny.

Chcete zhubnout? Zkuste hořký pomeranč!

Hořký pomeranč je ceněný především pro obsažený synefrin. To je specifická látka, která pomáhá při snižování hmotnosti, protože urychluje odbourávání tuků. Kromě toho dokáže zároveň povzbudit, snižovat únavu a celkově zlepšuje fyzickou výkonnost a vytrvalost.

Tento citrus je však vyhledávaný nejenom jako přírodní prostředek na hubnutí, obsažené látky mají totiž také další příznivý vliv na lidské zdraví. Pro tyto účely se používá hlavně ve formě nálevu, odvaru a tinktury, z jeho květů se destiluje vzácný esenciální olej neroli. Hořký pomeranč se vyznačuje blahodárným působením na psychiku člověka, kdy uvolňuje napětí, odbourává stres a pomáhá při nespavosti. Uvádí se také jeho schopnost tišit bolesti hlavy a zlepšovat stav a pevnost cévních stěn. Je vhodný jako podpůrný prostředek při nachlazení a chřipce, protože podporuje vykašlávání a ulevuje při bolesti v krku. Za pozornost stojí také jeho vliv na trávení, kdy podporuje zažívání, zlepšuje chuť jídlu a pomáhá nejenom při průjmu, ale i při zácpě.

Cukrovinky i baseballové pálky

Lidé objevili hned celou řadu dalších zajímavých způsobů, jak využít tento citrusový strom. Uveďme si jako příklad alespoň některé z nich:

  • z plodů se vyrábí chutná marmeláda
  • ze slupek plodů se získává olej se zajímavými vlastnostmi, který našel uplatnění v dochucování cukrářských výrobků včetně zmrzliny
  • ze slupek, které ještě nejsou zralé, se získává sladidlo široce rozšířené v gastronomickém průmyslu
  • šťáva z plodů skvěle ochutí připravované pokrmy, hodí se zejména k masu a rybám
  • hořký pomeranč je součástí některých žaludečních likérů i nealkoholických nápojů
  • jeho kvalitní tvrdé dřevo je vyhledávaným materiálem pro výrobu různých řemeslných a jiných výrobků, mimo jiné slouží pro zhotovení baseballových pálek
  • olej z hořkého pomeranče se pro svou příjemnou vůni přidává také do mnoha kosmetických produktů

Lidové názvy hořký pomeranč

Divoký pomeranč, pomerančovník hořký,