fb Skořice cejlonská ALBA - Cinnamomum verum - Herbář - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Skořice cejlonská ALBA

Cejlonská skořice je tradičně spojena se Srí Lankou a zároveň je považována za vůbec nejkvalitnější skořici na světě. ... více o Skořici

Země původuCejlon
Latinský názevCinnamomum verum

Vše o Skořici

Popis

Cejlonská skořice je tradičně spojena se Srí Lankou a zároveň je považována za vůbec nejkvalitnější skořici na světě.

Cejlonská skořice je tradičně spojena se Srí Lankou a zároveň je považována za vůbec nejkvalitnější skořici na světě. Sklízí se pouze z kůry rostlin, které dosáhly stáří osmi let, následně se suší a zpracovává tradičním způsobem. Je pro ni charakteristické výraznější aroma a příjemná kořenitě-sladká chuť. Je to vynikající koření do sladkého pečiva, cukroví, sušenek a moučníků. Zajímavou chuť ale dodá také mléčné rýži, ovocným knedlíkům, používá se při zavařování ovoce. Je oblíbeným kořením do svařeného vína a punče, pouhá špetka skořice krásně ovoní kávu či horkou čokoládu. V asijské gastronomii se běžně používá také při přípravě slaných jídel, je výborná především k jehněčímu masu.

Skořice působí blahodárně na zažívací ústrojí, podporuje trávení, povzbuzuje chuť k jídlu. Je účinná v boji proti nevolnostem různého původu a pomáhá při nachlazení.

Voňavá a kvalitní, to je skořice cejlonská ALBA

U koření většinou platí, že jednotlivé druhy se od sebe vzájemně liší, a to především svou vůní a chutí. Nejinak je tomu také v případě skořice. Za tu vůbec nejkvalitnější na světě se považuje skořice cejlonská ALBA, která se pyšní skutečně jemným aroma a navíc delikátními chuťovými vlastnostmi.

Odkud se skořice vlastně bere?

Jak vypadá kmín, kopr nebo třeba libeček, to si dokáže vybavit prakticky každý. Exotický skořicovník, ze kterého se získává skořice, je v našem prostředí pochopitelně známý mnohem méně. Jedná se o tropický strom, může mít rovněž charakter keře. Často je však poměrně mohutný, někdy dorůstá až do výšky 50 metrů. Má zelené, nejčastěji vstřícné listy, které neopadají. Květy jsou většinou bílé nebo žluté barvy s trojčetným okvětím. Plodem skořicovníku je peckovice.

Uvádí se, že existuje až 350 druhů skořicovníků. Upřednostňují teplé a vlhké klima, ve volné přírodě se s nimi můžeme setkat v tropických a subtropických oblastech Asie, Austrálie, ale také v Tichomoří a dokonce i ve Střední a Jižní Americe.

Skořice

Skořice jako skořice? Určitě ne!

Jak jsme již zmínili, je celá řada skořicovníků. Ty se od sebe liší v mnoha ohledech, pro účely získávání koření se však pěstuje především skořicovník cejlonský a čínský, případně také méně známý skořicovník vietnamský. Jako koření slouží sušená kúra skořicovníku.

Skořice čínská je nejrozšířenější a zároveň cenově dostupná, přezdívá se jí také skořice aromatická nebo kassia čínská. Tento druh je sice chuťově výraznější a má pronikavou vůni, za kvalitnější se však považuje vzácnější skořice cejlonská, která se označuje i jako skořice pravá. Ta oproti té čínské neobsahuje kumarin. To je látka, která není ve větším množství prospěšná pro játra a může je dokonce poškodit.

Skořice jako koření i přírodní lék

Skořici má v kuchyni většina hospodyněk, ať již v podobě celých stočených ruliček sušené kůry nebo jemně namletou. Používá se především k dochucením nejrůznějších sladkých pokrmů, koláčů, bublanin, cukrovinek, pečiva, ale také při zavařování ovoce. Její chuť se výtečně hodí například k jablkům.

Skořice má však rovněž celou řadu zajímavých zdravotních benefitů, obzvláště to platí v případě skořice cejlonské. Své stále místo má i v lidovém léčitelství, lidé rozpoznali její prospěšné účinky již před mnoha staletími, ceněná byla dokonce již ve starověku.

Zajímavé výsledky má při regulaci hladiny krevního cukru, proto je vhodná pro osoby s diabetem. Blahodárně působí na kardiovaskulární systém, kdy snižuje hladinu nežádoucí cholesterolu i vysoký krevní tlak a zlepšuje cirkulaci krve, proto hraje důležitou roli v prevenci. Dále celkově zlepšuje metabolismus, je významným antioxidantem, působí protizánětlivě a dokonce si často dokáže poradit s bakteriálním onemocněním a parazity. Účinky skořice cejlonské na lidské zdraví jsou zkoumány v nejedné odborné studii, mimo jiné se zjišťuje, zda nemůže mít pozitivním vliv rovněž v případě roztroušené sklerózy.

Skořice je pro své zajímavé vlastnosti využívána také v jiných oblastech. Nesmíme opomenout zmínit například kosmetický průmyslu, kdy se stala skořice oblíbenou součástí mastí, masážních olejů a další přípravků, které mají za úkol účinně prokrvit pokožku a bojovat s celulitidou. Se skořicí se můžeme setkat například také v různých likérech a její příjemné sladké aroma jí zajistilo i stálé místo v oblasti parfumářství.

100g skořice je cca 33 kusů