Bylinky jsou ku prospěchu všem, dokonce i zombíkům

Bylinky ZombieZombies jsou zvláštním druhem stvoření, mají zcela jiné potřeby než obyčejní smrtelníci. Připadáte si někdy jako zombie? Pak je docela dobře možné, že vás trápí některé neduhy, které jsou pro tyto neživé tvory typické. Nezoufejte, dá se jich zbavit a to dokonce docela jednoduše - pomocí bylinek, které mají vskutku magickou moc!

Nespavost trápí všechny zombies

Ano, o tom není žádných pochyb. Táhne vás to v noci ven, převalujete se v posteli, nemůžete usnout a ráno děsíte své okolí kruhy pod očima? Neztrácejte naději, také pro zombie existuje lék na nespavost! Některé bylinky vás dokážou spolehlivě zklidnit a uspat tak, že prospíte celou noc, aniž byste se probudili. Nočnímu bloumání a strašení udělá přítrž šálek chmelového čaje. Zaručeným a účinným lékem proti nespavosti je i kozlík lékařský, meduňka lékařská či listy mučenky.

Zlobí vás jiný zombie? Existuje účinná ochrana!

Už vás přestává bavit, jak okolní zombies lační po vaší krvi? Pak vězte, že jsou bylinky, které vás proti takovému zlu ochrání! Vždyť již od pradávna existuje víra, že některé bylinky mají zázračnou moc od sebe zlo přímo odpuzovat! Excelentní znalosti v tomto směru měly středověké čarodějnice. Bohužel ale nejedna z nich skončila pro své schopnosti vyznat se v bylinkách a léčitelství na hranici… Některé vědomosti ale přetrvaly až dodnes. Které bylinky mají údajně působit proti všemožnému zlu, čárám a dokonce zajišťovat ochranu před ďáblem? Jsou to heřmánek, fenykl, černobýl, kopřiva, jitrocel, andělika a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na česnek!

Jedna rostlina dokonce dostala přízvisko „ďáblova bylina“. Víte, která to je? S velice zvláštními a neobvyklými účinky byla spojována bylinka s příznačným názvem, je jím totiž rulík zlomocný. Ale pozor, i když se to snad může zdát, není to tak, že by se rulík v minulosti používal pouze jako jed (ve větším množství je totiž skutečně smrtelně jedovatý). I když to zní neuvěřitelně, jeho šťávu si oblíbily středověké dámy k prazvláštnímu účelu – kapaly si ji do očí! Není to moc příjemná představa, nemyslíte? Ale ony ženy k tomu měly své důvody, dělaly to totiž kvůli svému půvabu a kráse. Látky obsažené v této jedovaté bylince totiž výrazně rozšiřují zorničky, čímž zvýrazňují a prohlubují oči, které pak získají vskutku magický vzhled. Ale i když by takový pohled jistě slušel nejednomu zombie, raději to nikdy nezkoušejte…

Pozor na pokousání a jiná poranění

Každý zombie neustále touží po krvi, a tak poranění nejrůznějšího charakteru včetně ošklivých kousanců, nejsou žádnou vzácností. I v tomto případě vám ale bylinky dokážou pomoci! Vyzkoušejte některý z osvědčených receptů. Podrážděnou kůži spolehlivě zklidní například šťáva z aloe very, nálev z listů černého bezu, tymiánová nebo rozmarýnová silice. Začalo vám kousnutí otékat? Problémům předejdete, když použijete hojivou měsíčkovou mast, levandulovou či eukalyptovou silici. Ani pokud nemáte nic z toho zrovna po ruce, není nic ztraceno, podobných účinků totiž dosáhnete i přiložením čerstvě ukrojeného plátku z cibule.

Nevěříte v tajemnou moc bylin? Přesvědčte se sami!

Je to jednoduché, stačí, když počkáte, až nastane hluboká noc, nejlépe o úplňku, a vypravíte se ven. Nejdříve toho moc neuvidíte, musíte počkat, až vaše oči přivyknout tmě. Ale poté se pokuste vyhledat očima bylinky – například sedmikrásky, šalvěj, kostival nebo tymián. Určitě si toho všimnete – v tajemném měsíčním světle to bude totiž vypadat tak, jako by všechny jejich květy stříbřitě světélkovaly! Vždyť ne nadarmo se říká, že bylinky trhané při měsíčním světle získávají tu největší magickou moc a jejich účinky jsou mnohem větší…

Chcete se stát Zombie?

A pokud se se také chcete stát takovým zombíkem. Zkuste si třeba závod Zombie RUN, kde potkáte spoustu svých kamarádů!