Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Lze použít zeměžluč při léčbě mokvajících puchýřů při lymfatickém otoku na bércích?

Zeměžluč
Zeměžluč (Centaurium erythraea)

Zeměžluč (Chelidonium majus) má různé účinky na organismus, včetně protizánětlivých a detoxikačních účinků. Avšak při mokvajících puchýřích v důsledku lymfatického otoku na bércích bych doporučoval konzultovat s lékařem nebo odborníkem na byliny před použitím jakékoliv byliny. Mokvající puchýře mohou být způsobeny infekcí nebo jiným zdravotním problémem, a je důležité určit správnou diagnózu a léčbu před začátkem užívání bylinných přípravků.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

 • Prosím,může se zeměžluč i v případě, že žaludek bolí?

  Zeměžluč (Gentiana lutea) je bylina, která se tradičně používá k podpoře trávení, ale může být kontraindikována pro osoby s citlivým žaludkem nebo s žaludečními vředy. Pokud máte bolesti v žaludku, měli byste nejprve konzultovat svého lékaře a zjistit příčinu bolesti a zda je zeměžluč vhodná pro vaše konkrétní zdravotní potíže.

  Pokud je vám doporučeno užívat zeměžluč, měli byste ji užívat podle doporučení na obalu nebo podle pokynů odborníka na přírodní medicínu. Je důležité si uvědomit, že zeměžluč má hořkou chuť, která může být pro některé lidi příliš silná, a může způsobit nežádoucí účinky, jako jsou žaludeční podráždění, nevolnost a průjem. Proto by měla být zeměžluč užívána s opatrností a pod dohledem odborníka.

 • Trpím stálou bolestí hlavy a pálením v krku. Nejspíše se jedná o psychosomatické onemocnění. Jakou směs by jste doporučila?

  Pokud máte vyšetření u lékaře, které vyloučilo závažnější  příčinu, skutečně se může jednat o bolesti psychogenního původu.  Bylinky tedy budou působit především na uklidnění nervové soustavy. Z jednodruhových bylinek jsou to - kopřiva, řebříček, zeměžluč- 1 -2 čajové lžičky na 0,25 l vody - vypít během dne, srdečník, meduňka, routa. Sporýš, majoránka a mateřídouška - k potírání spánků a zevním obkladům. Jednoduché směsi na uklidnění nervů- 20g levandule lékařské, 20g máty peprné, kozlík lékařský 20g, vachta 40g - 1 pol. lžíci směsi  na ¼ l vroucí vody, pije se teplé 3x denně.  Další možností je směs -kozlík 30g, třezalka 30g, meduňka 20g, chmel 20g.  Nebo naše namíchaná  směs na Nervozitu.

  Na pálení hrdla lze použít směs maliníku, kořene proskurníku a květu černého bezu stejným dílem – 1 pol. lžíci krátce povařit, 20 minut louhovat, popíjet i kloktat. Z jednodruhových bylinek můžete použít sléz, svízel, řepík, yzop společně se šalvějí stejným poměrem. Vždy můžete popíjet, pomalu polykat i kloktat.

   

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Datle bez peckysušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let ... více

Kmíncelý

Celá semena kmínu jsou výtečná do pečiva ... více

Len zlatýsemeno

Lněné semínko pro svůj obsah škrobu, oleje a vlákniny působí jako ... více

Vratičkvět

Vratič vykazuje zevně silný antibiotický účinek na nehojící se ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.