Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Chia semínka mohu užívat, když beru warfarín?

Chia
Chia (Salvia hispanica)

Pokud berete warfarin, měli byste být opatrní při konzumaci chia semen, protože obsahují vysoké množství omega-3 mastných kyselin a vlákniny, které mohou ovlivnit účinek warfarinu.

Warfarin je antikoagulační lék, který se používá k ředění krve a prevenci krevních sraženin. Pokud byste konzumovali velké množství chia semen, mohlo by to ovlivnit účinnost warfarinu a zvýšit riziko krvácení.

Je důležité konzultovat tuto otázku s Vaším lékařem nebo farmaceutem, aby Vám poskytli přesné doporučení ohledně Vaší stravy a léčby. Může být nutné upravit dávky warfarinu nebo omezit příjem potravin s vysokým obsahem vitamínu K, který může ovlivnit účinnost tohoto léku.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

 • Rada bych se zeptala jestli je možné u vás koupit namleta chia semínka s lněné semínko?

  Semínka v mleté formě obecně nenabízíme. Podléhají rychlé oxidaci a znehodnocují se. Ideální si je namlít až doma.

  První výhodou je, že si můžete být jisti tím, co do svého jídla přidáváte. Při koupi již namletých semen totiž není možné zkontrolovat, jaký postup zpracování byl použit, zda byla semena správně skladována a zda nebyla vystavena působení světla, tepla či vlhkosti, což může vést ke ztrátě živin a chuťových vlastností.

  Druhou výhodou je, že mletí si semena doma vám umožní získat čerstvou a vysoce kvalitní mouku. Semena ztrácí své živiny a aromatické látky během skladování, takže čím déle jsou skladována, tím méně jsou účinná.

  Kromě toho mletí si semena sami doma může být i cenově výhodnější, neboť si můžete koupit semena většího množství a namelou si je vždy podle potřeby.

  Jak namlít semínka?

  Na běžně dostupných spotřebičích lze semínka mlít. K mletí semínek nejčastěji používají kávomlýnky s možností nastavení hrubosti mletí, mixéry nebo malé elektrické mlýnky na semena. Při použití mixéru je třeba semínka mlet co nejkratší dobu, aby nedošlo k přehřátí a oxidaci olejů v semenech. Ideální je mít kvalitní mlýnek na semínka.

   

   

   

 • Byly mi diagnostikovány "hraniční" hodnoty plicních chlamydií a černého kašle - zatím bez antibiotik. Prosím o radu, jaké bylinky užívat. Kašel už není tak "dávivý", ale stále je, nejhorší je však únava a začínají bolet klouby, při nadechnutí zhluboka se často nemohu úplně nadechnout.

  Vzhledem k tomu, že jste byl/a diagnostikován/a s plicními chlamydiemi a černým kašlem, je důležité, aby byl výběr bylin a dalších doplňků konzultován s lékařem, aby nedošlo k narušení účinnosti předepsané léčby. Nicméně, některé byliny a potravinové doplňky mohou podpořit imunitní systém a zlepšit vaše pohodlí a energii.

  Například:

  • Echinacea purpurea - stimuluje imunitní systém a může pomoci bojovat proti infekci. Echinacea by se však neměla užívat dlouhodobě nebo ve vysokých dávkách a měla by být užívána pouze v krátkodobých cyklech.

  • Šalvěj - má protizánětlivé a dezinfekční účinky, může pomoci snížit zánět v dýchacích cestách a podpořit zotavení.

  • Zinek - důležitý minerál pro imunitní funkci. Doporučená dávka zinku pro dospělého se pohybuje kolem 8-11 mg denně.

  • Vitamín C - důležitý vitamín pro imunitní funkci. Doporučená dávka vitamínu C pro dospělého se pohybuje kolem 75-90 mg denně.

  • Omega-3 mastné kyseliny - mohou pomoci snížit zánět v těle a podpořit imunitní funkci. Omega-3 mastné kyseliny se nacházejí v rybím oleji, lněném semínku, chia semínku a v ořeších.

  Opět je důležité upozornit, že při užívání doplňků stravy nebo bylin byste měli konzultovat s lékařem, aby nedošlo k narušení účinnosti předepsané léčby.

 • Jsou chia semínka vhodná při kojeni? Slyšela jsem,ze snižuji laktaci? Zda je vhodné začínat s Chia až při kojeni?

  Chia semínka jsou běžně konzumována v potravinách a nápojích a jsou považována za bezpečné pro těhotné ženy a kojící matky. Ve skutečnosti by mohla být prospěšná pro kojící matky, protože obsahují některé důležité živiny, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, vláknina a bílkoviny.

  Pokud se však obáváte, že chia semínka mohou snížit laktaci, můžete je začít konzumovat postupně a sledovat, zda má toto ovlivnění výrobu mateřského mléka. Obecně se doporučuje, aby kojící matky měly vyváženou stravu a dostatek tekutin pro optimální produkci mateřského mléka. Pokud máte jakékoliv další obavy, můžete se poradit se svým lékařem nebo kojeneckým poradcem.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Kopřivanať s listem

Kopřiva je jedna z našich nejlepších léčivých rostlin s univerzálním ... více

Sennalist

List senny patří k nejpoužívanějším přírodním projímadlům ... více

Len zlatýsemeno

Lněné semínko pro svůj obsah škrobu, oleje a vlákniny působí jako ... více

Ostropestřecplod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Játrabylinková směs

Při různých potížích s játry vám tato bylinná směs velice uleví ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.