Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Bylinky dle obtíží

Všechny bylinky pěkně na jednom místě, seřazené podle účelu a použití. Vyberte si jednodruhovou bylinu, která je přesně na Vaše potíže.

seznam bylinek

Bylinné směsi

Vyber si bylinnou směs na svůj neduh nebo obtíže. Zaručeně najdeš přesně tu, co potřebuješ. Klikni na tlačítko níže a vyber si, co tě zajímá.

bylinkové směsi a čaje

Koření

Koření všech druhů a barev. Vyberte si z naší široké nabídky snad všech koření světa. Chcete papriku, pepř nebo skořici? Stačí kliknout.

koření a směsi
Bylík razítko

Vítáme vás u Bylíka

v internetovém obchodě plném bylinek

Ahoj, jmenuji se Bylík. Jsem malý lísteček, který má rád bylinky a rád vám poradím s výběrem té nejvhodnější. Proto jsem vytvořil tento internetový obchod, kde bylinky můžete nejen koupit, ale také zde najdete spoustu rad a návodů, jak byliny správně užívat. Pokud nemůžete najít tu správnou, tak mi napište, a já vám poradím. Tak už neváhejte a pusťte se do vybírání.

Váš Bylík

Zeptejte se Bylíka!

 • Jak může uškodit zdraví dlouhodobé používání sušených bylin s prošlou dobou použitelnosti 3, 4, 5 a více let?

  Dlouhodobé používání sušených bylin s prošlou dobou použitelnosti může mít několik potenciálních rizik pro zdraví:

  Snížená účinnost: Sušené byliny s časem ztrácejí své účinné látky a mohou tak být méně efektivní.

  Kontaminace: Staré byliny mohou být náchylnější k plesnivění nebo napadení hmyzem. Použití kontaminovaných bylin může vést k zažívacím potížím nebo alergickým reakcím.

  Zhoršení kvality: Byliny mohou ztrácet chuť a vůni, což může negativně ovlivnit kvalitu připravovaných jídel nebo nápojů.

  Možné zdravotní komplikace: Použití starých bylin může v některých případech způsobit žaludeční nevolnost nebo jiné zažívací problémy.

  Je důležité vždy kontrolovat dobu použitelnosti sušených bylin a v případě pochybností je raději nepoužívat. Pokud máte staré zásoby bylin, doporučuji je nahradit čerstvými, abyste zajistili jejich maximální účinnost a bezpečnost.

 • Jak dlouho se dá kořen pampelišky užívat?

  Kořen pampelišky je oblíbený pro své různé zdravotní přínosy, ale je důležité jej užívat s rozvahou a v souladu s doporučeními. Obecně platí následující doporučení:

  1. Doba užívání: Dlouhodobé užívání kořene pampelišky (např. několik měsíců) by mělo být konzultováno s lékařem nebo odborníkem na bylinky. Krátkodobé užívání (např. několik týdnů) je obvykle považováno za bezpečné pro většinu lidí.

  2. Přestávky v užívání: Doporučuje se dělat přestávky v užívání bylin, například po třech týdnech užívání si dát týden pauzu. To pomáhá předcházet případným negativním účinkům a umožňuje tělu si odpočinout.

  3. Sledujte reakce těla: Při užívání kořene pampelišky sledujte, jak vaše tělo reaguje. Pokud zaznamenáte jakékoli nežádoucí účinky, jako je zažívací potíže nebo alergické reakce, přestaňte jej užívat a poraďte se s odborníkem.

  4. Kombinace s jinými bylinami a léky: Před zahájením užívání kořene pampelišky je dobré se poradit s lékařem, zejména pokud užíváte jiné byliny nebo léky, abyste se vyhnuli možným interakcím.

 • Muže směs na spaní i dítě?

  Užívání bylinek u dětí vyžaduje opatrnost, protože některé bylinky mohou mít silné účinky. Obecně bylinky jako meduňka, máta, maliník, levandule a hloh jsou považovány za bezpečnější pro děti, ale třezalka, kozlík a chmel mohou mít silnější účinky a nemusí být vhodné pro děti, zejména v kombinacích.

  Pokud jde o konkrétní směs obsahující uvedené bylinky:

  • Třezalka: Je známo, že může ovlivňovat účinky některých léků a může mít vedlejší účinky, takže je lepší ji u dětí vynechat.
  • Meduňka: Obecně je považována za bezpečnou a uklidňující.
  • Máta: V malých množstvích je obvykle bezpečná.
  • Maliník: Obvykle bezpečný pro děti.
  • Levandule: Často používaná pro své uklidňující účinky.
  • Kozlík: Může být příliš silný pro děti a měl by být používán s opatrností.
  • Chmel: Má sedativní účinky, ale u dětí je lepší být opatrný.
  • Hloh: Obecně bezpečný, ale v kombinaci s dalšími bylinkami může mít silnější účinky.

  Doporučuji konzultovat použití této směsi s lékařem nebo odborníkem na bylinky před podáním dítěti. Obecně je lepší se držet bylinek, které jsou známé jako bezpečné pro děti.

 • Jsou semínka vhodná i pro pěstování?

  Semínka jsou učena ke konzumaci, bohužel nevím jakou mají klíčivost.

 • Každý rok, když si koupím aloisii citronovou, tak mi v kanceláři do 2-3 měsíců začnou usychat listy. Vždy ji zastřihnu, ale rostlina chřadne i když má pravidelnou zálivku a je u okna. Sluníčko na ní moc nejde, ale je na stole u okna. Tak nevím, co dělám špatně... poradíte prosím?

  Aloisie citronová (Verbena citrónová) je citlivá rostlina, která potřebuje specifické podmínky pro svůj růst. Zde je několik tipů, které by mohly pomoci zlepšit stav vaší rostliny:

  • Světlo: I když je vaše aloisie u okna, může potřebovat více světla. Zkuste ji přemístit na místo s více přímým slunečním světlem. Ideální by bylo ji umístit na jižní nebo západní okno.

  • Zálivka: Pravidelná zálivka je důležitá, ale je třeba dávat pozor, aby nedocházelo k přemokření kořenů. Ujistěte se, že květináč má dobrý odtok vody. Mezi zálivkami nechte vrchní vrstvu půdy lehce vyschnout.

  • Vzdušná vlhkost: V kancelářích bývá často sušší vzduch, což může způsobit, že listy usychají. Zkuste zvýšit vlhkost kolem rostliny pomocí zvlhčovače vzduchu nebo pravidelným rosením listů.

  • Teplota: Aloisie citronová má ráda teploty mezi 15-25 °C. Vyvarujte se umístění rostliny v blízkosti studených průvanu nebo teplých zařízení, jako jsou radiátory.

  • Hnojení: Rostlina může potřebovat pravidelné hnojení, zejména během růstové sezóny (jaro a léto). Použijte vyvážené tekuté hnojivo jednou za měsíc.

  • Půda: Ujistěte se, že je použita kvalitní a dobře propustná zemina. Přesazování do čerstvé půdy jednou ročně může také pomoci.

  Doufám, že některé z těchto tipů pomohou vaší aloisii citronové lépe prospívat. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na mě obrátit.

zobrazit všechny dotazy

Tohle byste určite neměli přehlédnout!

Akce, slevy, novinky a naše tipy

Meduňkanať

Meduňka pomáhá při nespavosti, stavech neklidu a podrážděnosti, ... více

Heřmánekkvět

Heřmánek představuje mezi léčivými rostlinami naprostou "hvězdu", ... více

Ostropestřecplod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Ostropestřecmletý plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Skořice 5 cmcelá

Kůra skořicovníku charakteristicky svinutá do ruličky ... více

Ananassušené kroužky

Ananas je bohatým zdrojem vitamínu C. Ten spolu s beta karotenem a enzymem ... více

Gojivýběr sušených plodů

Výběr extra velkých a šťavnatý plodů goji. Goji jsou výborným ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.