fb Mixér bylin a plodů - Články - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Mixér bylin a plodů

Máte své oblíbené bylinky, ale je pro vás zdlouhavé si vždy krok po kroku připravovat vlastní směs nebo byliny kombinovat, a až poté je zalévat a připravovat z nich odvar? Abychom vám ušetřili čas i práci, můžete si rovnou objednat bylinnou směs přesně dle vašich představ. Nyní vám k tomu stačí pár kliknutí, zvolíte pouze jednotlivé složky a jejich množství a my vám zašleme objednanou směs, která vám bude vyhovovat.

Speciální bylinné směsi je možné využít buď nárazově k řešení zdravotního problému (třeba při žaludečních obtížích) nebo pro dlouhodobější, avšak časově ohraničené použití (detoxikační směsi). Bylinkové směsi se však také dají využít k přípravě každodenního nápoje se specifickou chutí a vůní.

Mixér

Kdy se mixér bylin může hodit?

Je to ideální řešení v případě, že jste sami nalezli kombinaci bylinek, která vám nejlépe vyhovuje - ať již chutí nebo svými účinky. Je zde také možné připravit směs přesně dle receptu, kterého se chcete držet. Mixér bylin můžete využít i v situaci, kdy máte svoji oblíbenou směs, která již třeba je v prodeji, ale potřebujete do ní přimíchat některou složku (např. pro její požadované zdravotní účinky). Nic vám samozřejmě nebrání ani v tom, zvolit si složení směsi přesně dle své fantazie a až poté ji ochutnat. Zde pro vás máme několik tipů, které se při vytváření směsí bylinek obvykle dodržují.

Jak směs vytvořit?

Pokud chcete vytvořit směs, kterou budete moci volně popíjet v průběhu dne, dbejte na její vhodné složení. Důležité je, aby ve směsi byly bylinky s podobným působením na lidské tělo nebo alespoň takovým, který není u jednotlivých složek zcela opačný. Akorát by se jejich účinek navzájem rušil.

Základem by měly být bylinky spíše neutrální a k nim poté dodávejte ty, které mají směsi zajistit vůni a potřebnou chuť. Nevolte více silně aromatických bylinek, jejichž vůně by mohla být ve výsledku spíše na obtíž. Rostlinky s výrazným aroma obvykle zcela přehluší ty ostatní.

Jak se ke směsi chovat?

Vlastní bylinkovou směs samozřejmě klidně můžete pojmenovat a chlubit se s ní třeba před svými hosty. Aby však opravdu bylo čím se chlubit, musíte ji umět dobře uchovat a také ji adekvátně připravit k ochutnání.

Směsi je ideální po zakoupení uchovávat na suchém a temném místě. Snažte se ji oddělit od ostatních pachů v kuchyni, které by mohly poznamenat její aroma. Toho docílíte nejlépe uzavřením ve vhodné nádobě.

Pokud připravujete „čaj“ (lépe řečeno bylinný odvar) jen pro sebe, samozřejmě můžete zvolit klasický hrnek a po vylouhování vše přecedit. Když chcete udělat nápoj ve větším množství, je k tomu nejvhodnější konvice, která má ve svém vnitřku vložené sítko, do něhož bylinky dáte. Po adekvátní době louhování jej pak celé vyjmete. Pokud konvici nemáte, můžete samozřejmě vše připravit zvlášť a do větší nádoby nalít až výsledek z vylouhovaných bylinek.

A nyní už můžete mixovat dle libosti! Mixér bylin a plodů najdete zde

Léčivé bylinky z oblasti And a Amazonie

Kultura Inků nás kromě jiného obdarovala též znalostí peruánských bylin a jejich možného využití. Tyto rostliny v sobě skrývají mnoho cenných...

Pohanková nať – cenný zdroj rutinu

Pohanka si našla cestu do Evropy díky asijským nájezdníkům v období středověku, u nás je doložená již ve 12. století. Jejím původním domovem...

Prvosenka jarní

Prvosenka jarní (latinsky Primula veris), lidově často označovaná jako petrklíč nebo prvnička, bývá často užívána jako symbol jara. Kromě...