fb Mixér bylin a plodů - Články - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Mixér bylin a plodů

Máte své oblíbené bylinky, ale je pro vás zdlouhavé si vždy krok po kroku připravovat vlastní směs nebo byliny kombinovat, a až poté je zalévat a připravovat z nich odvar? Abychom vám ušetřili čas i práci, můžete si rovnou objednat bylinnou směs přesně dle vašich představ. Nyní vám k tomu stačí pár kliknutí, zvolíte pouze jednotlivé složky a jejich množství a my vám zašleme objednanou směs, která vám bude vyhovovat.

Speciální bylinné směsi je možné využít buď nárazově k řešení zdravotního problému (třeba při žaludečních obtížích) nebo pro dlouhodobější, avšak časově ohraničené použití (detoxikační směsi). Bylinkové směsi se však také dají využít k přípravě každodenního nápoje se specifickou chutí a vůní.

Mixér

Kdy se mixér bylin může hodit?

Je to ideální řešení v případě, že jste sami nalezli kombinaci bylinek, která vám nejlépe vyhovuje - ať již chutí nebo svými účinky. Je zde také možné připravit směs přesně dle receptu, kterého se chcete držet. Mixér bylin můžete využít i v situaci, kdy máte svoji oblíbenou směs, která již třeba je v prodeji, ale potřebujete do ní přimíchat některou složku (např. pro její požadované zdravotní účinky). Nic vám samozřejmě nebrání ani v tom, zvolit si složení směsi přesně dle své fantazie a až poté ji ochutnat. Zde pro vás máme několik tipů, které se při vytváření směsí bylinek obvykle dodržují.

Jak směs vytvořit?

Pokud chcete vytvořit směs, kterou budete moci volně popíjet v průběhu dne, dbejte na její vhodné složení. Důležité je, aby ve směsi byly bylinky s podobným působením na lidské tělo nebo alespoň takovým, který není u jednotlivých složek zcela opačný. Akorát by se jejich účinek navzájem rušil.

Základem by měly být bylinky spíše neutrální a k nim poté dodávejte ty, které mají směsi zajistit vůni a potřebnou chuť. Nevolte více silně aromatických bylinek, jejichž vůně by mohla být ve výsledku spíše na obtíž. Rostlinky s výrazným aroma obvykle zcela přehluší ty ostatní.

Jak se ke směsi chovat?

Vlastní bylinkovou směs samozřejmě klidně můžete pojmenovat a chlubit se s ní třeba před svými hosty. Aby však opravdu bylo čím se chlubit, musíte ji umět dobře uchovat a také ji adekvátně připravit k ochutnání.

Směsi je ideální po zakoupení uchovávat na suchém a temném místě. Snažte se ji oddělit od ostatních pachů v kuchyni, které by mohly poznamenat její aroma. Toho docílíte nejlépe uzavřením ve vhodné nádobě.

Pokud připravujete „čaj“ (lépe řečeno bylinný odvar) jen pro sebe, samozřejmě můžete zvolit klasický hrnek a po vylouhování vše přecedit. Když chcete udělat nápoj ve větším množství, je k tomu nejvhodnější konvice, která má ve svém vnitřku vložené sítko, do něhož bylinky dáte. Po adekvátní době louhování jej pak celé vyjmete. Pokud konvici nemáte, můžete samozřejmě vše připravit zvlášť a do větší nádoby nalít až výsledek z vylouhovaných bylinek.

A nyní už můžete mixovat dle libosti! Mixér bylin a plodů najdete zde

Římský kmín – běžné koření s neobyčejnými vlastnostmi

Přestože římský kmín nalezneme v kuchyni nejedné domácnosti, mnozí si jej stále pletou s „normálním“ kmínem. Ve skutečnosti se však...

Andělika lékařská – bylinka, kterou čarodějnice nepoužívaly

Dvouletá bylina dorůstající až 2 metrů výšky a svým vzhledem připomínající celer, to je andělika lékařská. Váže se k ní zajímavá a...

Pohanková nať – cenný zdroj rutinu

Pohanka si našla cestu do Evropy díky asijským nájezdníkům v období středověku, u nás je doložená již ve 12. století. Jejím původním domovem...