Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Proč se lapacho neprodává k vnitřnímu užívání?

Lapacho
Lapacho (Tabebuia impetiginosa)

Kůra lapacha obsahuje lapachol, což je látka s vysokou toxicitou. Lapachol může být škodlivý pro játra a další orgány, pokud se užívá v nadměrném množství nebo dlouhodobě. Proto se nesmí jako dopňěk stravy prodávat k vnitřnímu užívání. Místo toho se kůra lapacha používá k přípravě čajů a extraktů pro zevní použití, jako jsou koupele a obklady, nebo k výrobě přírodních kosmetických produktů.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

  • Lapacho můžu pít když mám rakovinu?

    Lapacho, také známý jako Pau d'Arco nebo Taheebo, je bylina, která pochází z kůry stromu Tabebuia impetiginosa a je považována za tradiční lék v jihoamerické medicíně. Některé výzkumy naznačují, že lapacho může mít antioxidační, protizánětlivé, antimikrobiální a potenciálně antitumorové účinky.

    Avšak výzkum o účincích lapacha na rakovinu je omezený a neposkytuje dostatečný důkaz, že by měl být používán jako primární léčba rakoviny. Pokud máte rakovinu, je důležité řídit se lékařskou péčí a pokyny svého lékaře nebo onkologa.

    Lapacho jako dopněk stravy není prdáváno k vnitřnímu užívání. Před užitím lapacha nebo jakéhokoli jiného bylinného doplňku během léčby rakoviny se poraďte se svým lékařem. Některé bylinky a doplňky mohou interagovat s léky nebo ovlivnit účinnost léčby, takže je důležité informovat svého lékaře o všech bylinkách nebo doplňcích, které uvažujete o užití.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Rychlejší hubnutíbylinková směs

Bylinná směs pro rychlý boj s nadváhou. ... více

Přesličkanať

Přeslička podporuje vylučování moči a tvorbu bílých krvinek, ... více

Fenyklplod

Fenykl je známý především pro své působení proti nadýmání a ... více

Datle bez peckysušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.