Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Para ořechy plod Juvie ztepilá

Zdrojem para ořechů je juvie ztepilá (latinsky Bertholletia excelsa), až úctyhodných 50 metrů vysoký strom, jehož domovem jsou deštné pralesy jihoamerického kontinentu. &nb ... více o para ořeších

Kód zboží 00215
Latinský názevBertholletia excelsa
Bylík.skPara orechy Para orech plod

Doprava od 59 Kč, od 599 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
54 Kč
100g
85 Kč
150g
106 Kč
200g
135 Kč
250g
165 Kč
300g
192 Kč
400g
249 Kč
500g
297 Kč
750g
412 Kč
1000g
556 Kč
Dostupnost: skladem > 5 kg

Vše o para ořeších

Para ořechy plod

Para ořechy Zdrojem para ořechů je juvie ztepilá (latinsky Bertholletia excelsa), až úctyhodných 50 metrů vysoký strom, jehož domovem jsou deštné pralesy jihoamerického kontinentu. Má velké kožovité listy oválného tvaru a žluté květy uspořádané v latách. Plodem je tobolka ukrývající semena – para ořechy, přičemž každý z ořechů je obalený pevnou skořápkou.

Para ořechy jsou vysoce ceněné nejenom pro své delikátní chuťové vlastnosti, ale pozornost poutají rovněž svým složením. Obsahují především mononenasycené mastné kyseliny, dále v nich najdeme bílkoviny, sacharidy, provitamin A, vitaminy B1, B2, B3, D a E, z minerálních látek draslík, fosfor, hořčík, mangan, selen, vápník, zinek a železo.

Pro para ořechy je charakteristická příjemná jemně nasládlá chuť se smetanovým podtónem. Jsou výtečné jako zdravá vydatná svačinka, ale uplatní se i v kuchyni. Lze je použít například při přípravě rozličných dezertů, moučníků a cukrovinek, hodí se do domácích müsli tyčinek, a pokud se nasekají, mohou zajímavě oživit také saláty nebo jiné slané pokrmy.

Zajímavé odkazy

Účinné látky

V para ořeších jsou zastoupeny vitamíny skupiny B, vitamín E. Bohaté jsou na selen, měď, hořčík, fosfor, mangan, vápník a zinek. Pro zajímavost 100 gramů ořechů pokryje 194% doporučené denní dávky (DDD) mědi, 94% hořčíku, 53% manganu, 103% fosforu a 36% zinku a až 3485% selenu.

Výskyt

Domovem para ořechů je Brazílie, ale tyto výjimečně vysoké a mohutné stromy s dlouhou životností rostou i v Bolívii či Peru.

Dávejte si pozor!

Odborníci upozorňují na to, že konzumace para ořechů se nemá přehánět. Ideální je, pokud denně zkonzumujete hrst různých oříšků s několika -2-3ks para ořechů. Rizikovým se může stát především selen. V krátkodobém horizontu se může doporučené dávkování 65 mikrogramů zvýšit, ale množství nad 900 mikrogramů se stává toxické. Ve velkých dávkách způsobuje zažívací problémy, lámání nehtů, vypadávání vlasů, nervozitu či deprese.

Slevy a tipy

Maliníklist

Malinové listy působí jako mírný močopudný a protikřečový prostředek. ... více

Růže stolistá okvětní plátky

Květní plátky růží posilují organismus, můžeme je použít při ... více

Mateřídouška nať

Mateřídouška se užívá při bolestech hlavy, při nespavosti, závratích ... více

Ostropestřecdrcený plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Heřmánekkvět

Heřmánek představuje mezi léčivými rostlinami naprostou "hvězdu", ... více

Řebříčeknať

Řebříček obecný je vynikajícím dezinfekčním, protizánětlivým ... více

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.