Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Bylinky dle obtíží

Všechny bylinky pěkně na jednom místě, seřazené podle účelu a použití. Vyberte si jednodruhovou bylinu, která je přesně na Vaše potíže.

seznam bylinek

Bylinné směsi

Vyber si bylinnou směs na svůj neduh nebo obtíže. Zaručeně najdeš přesně tu, co potřebuješ. Klikni na tlačítko níže a vyber si, co tě zajímá.

bylinkové směsi a čaje

Koření

Koření všech druhů a barev. Vyberte si z naší široké nabídky snad všech koření světa. Chcete papriku, pepř nebo skořici? Stačí kliknout.

koření a směsi
Bylík razítko

Vítáme vás u Bylíka

v internetovém obchodě plném bylinek

Ahoj, jmenuji se Bylík. Jsem malý lísteček, který má rád bylinky a rád vám poradím s výběrem té nejvhodnější. Proto jsem vytvořil tento internetový obchod, kde bylinky můžete nejen koupit, ale také zde najdete spoustu rad a návodů, jak byliny správně užívat. Pokud nemůžete najít tu správnou, tak mi napište, a já vám poradím. Tak už neváhejte a pusťte se do vybírání.

Váš Bylík

Zeptejte se Bylíka!

 • Jaké jsou přírodní zdroje vitamínu C?

  Šípek

  • Šípek je výjimečně bohatý na vitamín C a také obsahuje řadu dalších antioxidantů, které mohou pomoci chránit tělo před poškozením volnými radikály.
  • Můžete jej konzumovat ve formě čaje nebo si připravit výluh ze sušených plodů.

  Rakytník

  • Rakytník řešetlákový je dalším vynikajícím zdrojem vitamínu C, kromě toho obsahuje esenciální mastné kyseliny, vitamíny E a B, minerály a další bioaktivní látky.
  • Rakytník může být užíván ve formě šťávy, oleje nebo jako přísada do smoothie.

  Jiné zdroje vitamínu C

  • Černý rybíz, kiwi, citrusové plody (pomeranče, grapefruity, citrony), paprika a zelí jsou také bohaté na vitamín C a lze je snadno začlenit do stravy.
 • Jak dlouho mohu pít čaj z tužebníku?

  Pro čaj z tužebníku se obvykle doporučuje užívat ho v krátkodobých kúrách, například po dobu 4-6 týdnů, následované minimálně týdenní, ideálně delší pauzou. Tato doporučení se mohou lišit v závislosti na individuálních zdravotních potřebách a konkrétním důvodu užívání.

  Pokud pijete čaj z tužebníku pro specifické zdravotní potíže, je vhodné konzultovat jeho dlouhodobé užívání s odborníkem na bylinky nebo lékařem, který vám může poskytnout individuálnější doporučení s ohledem na vaše zdravotní stav a potřeby.

  Je také důležité věnovat pozornost jakýmkoliv reakcím vašeho těla na čaj z tužebníku. Pokud zažíváte jakékoli nežádoucí účinky nebo pokud se vaše symptomy nezlepší či dokonce zhorší, doporučuje se přestat tužebník užívat a poradit se s lékařem.

 • Jak omladit levanduli?

  Levandule je krásná a voňavá bylina, která s pravidelnou péčí může poskytovat bohatou sklizeň květů po mnoho let. Pokud máte starší levanduli s dřevnatými výhonky, je možné ji "zmladit" správným způsobem řezu. Dřevnaté výhonky levandule obvykle znamenají, že rostlina potřebuje omladit, aby mohla vyhnat nové, zdravé výhonky.

  Jak na to:

  • Nejlepší doba pro řez: Ideální doba pro řez levandule je brzy na jaře, jakmile začnete vidět nové výhonky na základně rostliny, nebo ihned po odkvětu. Řez na jaře pomáhá rostlině rychle se zotavit a vyhnout se poškození mrazem.

  • Řez dřevnatých částí: U starších, dřevnatých rostlin buďte opatrní. Levandule obvykle špatně regeneruje z úplně dřevnatých částí, takže se vyvarujte řezu do těchto částí, pokud na nich nevidíte žádné známky nových výhonků.

  • Postupný řez: Pokud je rostlina velmi dřevnatá, může být nejlepší omladit ji postupně, přes dva až tři roky. Každý rok zkrátíte přibližně třetinu starých výhonků, aby se rostlina postupně obnovila, aniž by došlo k jejímu šoku nebo poškození.

  • Jak hluboko řezat: Při omlazovacím řezu se doporučuje řezat asi 5-10 cm nad zemí, nebo těsně nad místem, kde začínají nové výhonky. Ujistěte se, že na každém řezaném výhonku necháte alespoň několik zelených listů.

  • Péče po řezu: Po omladovacím řezu je dobré rostlinu dobře zalévat a přihnojit, aby se podpořil růst nových výhonků.

  Pamatujte, že levandule může potřebovat nějaký čas, než se plně zotaví a začne bujně růst po omladovacím řezu. Během tohoto období je důležité rostlinu pravidelně kontrolovat a poskytovat jí dostatečnou péči.

 • Užívám tinkturu po dobu tří neděl ...jaká má být po té pauza do dalšího užívání.

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pauza mezi užíváním tinktur se může lišit v závislosti na typu byliny a na konkrétním účelu užívání. Obecně je doporučeno dodržovat pauzu alespoň 1 týden po třech týdnech užívání, aby se tělo mohlo regenerovat a předešlo se zvyknutí na účinky byliny. V některých případech může být vhodnější delší pauza, například 2 až 4 týdny, zejména u silnějších tinktur. Doporučujeme se však poradit přímo s odborníkem nebo lékařem, který Vám může poskytnout specifičtější rady vzhledem k Vaší individuální situaci a zdravotnímu stavu.

 • Může se při užívání ostropestřec tobolky pít alkohol?

  Děkuji za Váš dotaz ohledně kombinace užívání ostropestřecových tobolek a konzumace alkoholu. Ostropestřec mariánský je známý svou schopností podporovat zdraví jater a je často doporučován jako doplněk při detoxikaci nebo pro obecnou podporu funkce jater.

  Přestože ostropestřec může pomoci chránit a podporovat játra, je důležité mít na paměti, že konzumace alkoholu zatěžuje játra, což může snižovat nebo dokonce zcela negovat pozitivní účinky ostropestřce. Při užívání jakéhokoli doplňku stravy zaměřeného na podporu jater, včetně ostropestřce, je doporučeno omezit nebo zcela vyvarovat se konzumace alkoholu.

  Pokud jde o kombinaci ostropestřce a alkoholu během tříměsíční kúry:

  • Ideálně by se mělo během kúry s ostropestřcem zcela vyhnout konzumaci alkoholu, aby se maximalizovaly jeho detoxikační a regenerační účinky na játra.
  • Pokud je konzumace alkoholu nevyhnutelná, doporučuje se ji minimalizovat a preferovat mírné množství. Vždy je však lepší alkohol během kúry úplně vynechat.

  Je dobré si uvědomit, že každý organismus reaguje individuálně, a co je bezpečné pro jednoho člověka, nemusí být bezpečné pro druhého. Pokud máte konkrétní zdravotní stav nebo užíváte jiné léky, je vhodné konzultovat plánovanou kúru a konzumaci alkoholu s lékařem nebo odborníkem.

zobrazit všechny dotazy

Tohle byste určite neměli přehlédnout!

Akce, slevy, novinky a naše tipy

Šanta nať

Šanta kočičí je bylinka s intenzivní vůní, vhodná na čaj, koupele, ... více

­-20%

Česnekgranulát

Oblíbené koření v podobě malých granulí sušeného česneku ... více

Maralíkořen

Má pozitivní vliv na játra, je vhodný při nechutenství, podporuje ... více

Badyánplod

Badyán se pro svou vůni podobnou anýzu a pro svůj krásný hvězdicový ... více

Meduňkanať

Meduňka pomáhá při nespavosti, stavech neklidu a podrážděnosti, ... více

Heřmánekkvět

Heřmánek představuje mezi léčivými rostlinami naprostou "hvězdu", ... více

Ostropestřecplod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Skořice 5 cmcelá

Kůra skořicovníku charakteristicky svinutá do ruličky ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.