Bylinky proti parazitům

http://www.lhosting4.cz/obrazek_bylikcz/1301/full.pngVýzkumy dokazují, že 85% populace je nakažena nějakou parazitární infekcí. Někteří paraziti jsou schopni denně naklást stovky až tisíce vajíček, zaleží na konkrétním druhu. Nemusíme se obávat pouze červů ve střevech, ale parazity můžeme mít a velmi pravděpodobně máme všude, v krvi, v mozku, v kůži a v dalších a dalších orgánech. A všude kde jsou, vylučují toxické látky do našeho těla, ubírají nám energii a vyvolávají nemoci.

Zdravotníci se domnívají, že většina nemocí je způsobena právě těmito zákeřnými tvory, nádory jsou často zapouzdření parazité. Snížená imunita vyvolává různé druhy alergií a kožních problémů, Také zvýšená chuť na sladké, špatná funkce ledvin, štítné žlázy, neschopnost zhubnout nebo potíže se spánkem a mnoho dalších neduhů, bývá způsobeno parazitální infekcí. Mimo jiné některé druhy parazitů ovládají i naše chování, výkyvy nálad, deprese, agresivita, to vše je jen náhodný výčet několika málo negativních dopadů z mnoha na život člověka.

Od tohoto všeho nám umějí pomoci bylinky, příroda je moudrá a my bychom měli využít všechny zdroje, které nám nabízí. Na odparazitování existují bylinné přípravky, které lze volně zakoupit v lékárnách, ty jsou samozřejmě plně funkční, ale jejich cena je značně přemrštěná. Ale existuje účinná a velmi levná cesta, kdy si sami připravíme kombinaci bylin, které nám pomohou vyčistit tělo. První a nejpodstatnější složkou budou listy ořešáku černého a pelyněk pravý, ty zabíjejí parazity v jejich aktivní podobě. Další důležitou bylinkou v tomto boji je hřebíček, který je schopen ničit vajíčka parazitů. Tato trojice dokáže zabít parazity v jakémkoliv životním cyklu. Je vhodné ji doplnit ještě o medvědí česnek, který účinky těchto bylin násobí.

http://www.lhosting4.cz/obrazek_bylikcz/1065/full.pngMůže se stát, že se v průběhu očisty těla nebude cítit dobře, to je ale způsobeno pouze reakcí organismu na léčbu. V prvních dnech této kůry je obvyklá silně zvýšená chuť na sladké, tu způsobuje obranná reakce samotných parazitů, vyžadují zvýšený příjem energie v boji proti jejich zabijákům – bylinkám. Je vhodné zvýšit pitný režim, pro usnadnění vyplavování toxinů. Zhruba ve druhém nebo třetím týdnu se mohou objevit příznaky nachlazení a celková nevolnost. Pokud jsou nežádoucí účinky silné, je vhodné kurů na několik dnů přerušit. Je velmi pravděpodobné, že játra nestíhají čistit tělo od vyplavovaných toxinů a mrtvých parazitů. V tomto případě je vhodné celý proces doplnit ještě olejem z ostropestřce mariánského nebo čajem z kopřivy dvoudomé, který podporuje správnou činnost jater.  Průběh je velmi individuální a záleží na množství parazitů v těle.

Je důležité tyto bylinky užívat déle než měsíc, ideálně 6 týdnů, protože životní cyklus parazitů je právě cca měsíc. Tato kůra lze doplnit např. tymiánem a olejem z oregana, a to zejména pro jejich desinfekční účinky, zeleným čajem pro jeho vysoký obsah vitamínu C, nebo také čajem Lapacho pro zvýšení imunity.

Bylinky můžete konzumovat v jakékoliv podobě, ve formě výluhů, čajů, extraktů, tinktur. Tymián, hřebíček a česnek, můžete samozřejmě použít jako přísadu do jídel. Fantazii se meze nekladou. Kůra se doporučuje vykonávat nejméně 2x ročně, protože každodenní kontakt s okolním světem, znamená i kontakt s parazity a tím pádem je spojen s  velmi silným rizikem opětovné nákazy.