Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Jak připravovat slzovku?

Slzovka
Slzovka (Coix lacryma-jobi)

Slzovku můžete připravit jako běžnou přílohu- je podobná českým kroupám- nebo léčebně se z ní připravuje odvar - jednu lžíci nebo 10-30 g slzovky opražíme na suché pánvi, poté povaříme asi 15 minut ve vodě a scedíme. Další použití slzovky je uvařená jako příloha, do polévek, uvařená a rozmixovaná jako přídavek do kaší, pomazánek, nákypů a sekaných, umletá na zahuštění omáček. Slzovku propláchněte pod tekoucí vodou a namočte, čím déle, tím lépe. K slzovce připravované na slano je vždy vhodné přidat při vaření kořenovou zeleninu, bobkový list, nové koření, mořské řasy, houbičku shitake apod.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

  • Prosím, jak se na přípravu slzovky? Vždy jen to, co momentálně potřebuji, nebo mohu uvařit celé baleni(300g),uchovat v lednici a průběžně jist.

    Slzovku můžete připravit podle potřeby, není nutné vařit celé balení najednou. Pokud se rozhodnete uvařit větší množství a uchovávat ji v lednici, doporučuji vám zohlednit, že jako u všech připravených pokrmů, i zde platí, že by měla být spotřebována do několika dní, ideálně do 3-4 dnů. Co se týče samotného vývaru z bylinek, může být využit různě - jako nápoj, při vaření jiných jídel nebo jako základ pro polévky.

    Pokud máte zájem o větší objem a dlouhodobější uchování, můžete vývar zchladit a poté zamrazit, například v ledových kostkách, které pak můžete podle potřeby vyjmout a použít.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Ostropestřecdrcený plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Gojivýběr sušených plodů

Výběr extra velkých a šťavnatý plodů goji. Goji jsou výborným ... více

Skořice cejlonskámletá

Je to vynikající koření do sladkého pečiva, cukroví, sušenek a ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.