Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
15% SLEVA NA 100% SORTIMENTU! ZADEJTE V KOŠÍKU KÓD LETO2024 AKCE PLATÍ POUZE DO 23:59 22.6.

Viděl jsem jakési video, kde nějaký indián doporučuje vytvořit si zubní pastu z kokosového oleje, kostivalu, hadího kořene, hřebíčku, máty... Údajně by to mělo i regenerovat sklovinu. Co si o tom myslíte, případně můžete mi doporučit něco pro tenhle účel? Mám problémy s kazy aniž bych jedl cukr a ani drahé pasty mi s tím nepomáhají.

Tento recept na zubní pastu z kokosového oleje, kostivalu, hadího kořene, hřebíčku a máty se v poslední době objevil na internetu a v sociálních sítích. Nicméně, tato směs bylinek a koření nebyla klinicky testována na účinnost a bezpečnost pro použití jako zubní pasta. Výše zmíněné bylinky a koření mají sice určité protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, ale mohou také být dráždivé pro sliznici v ústech a dásních, což by mohlo zhoršit záněty. Kromě toho, je nutné mít na paměti, že pokud máte problémy s kazivostí zubů, může být nezbytné navštívit zubaře pro řešení těchto problémů.

Místo toho bych doporučoval vyzkoušet nějaké přírodní zubní pasty, které jsou k dispozici v obchodech s přírodními produkty nebo je možné si je vyrobit doma. Například, jednoduchou zubní pastou lze vyrobit smísením kokosového oleje, jedlé sody a esenciálního oleje z máty. Tato směs má antibakteriální vlastnosti a může pomoci s plakem a záněty v ústech. Při výběru zubní pasty je také důležité hledat pasty s přírodními složkami a bez přidaných chemických látek, jako jsou fluoridy, SLS nebo parabeny.

Zpět na všechny dotazy

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Fenyklplod

Fenykl je známý především pro své působení proti nadýmání a ... více

Lopuch kořen

Lopuch čistí krev a pomáhá s kožnímu obtížemi jako je akné či ekzém. ... více

Pampeliškakořen

Pampeliška se používá na trávicí orgány a jako posilující prostředek ... více

Ostropestřecdrcený plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.