Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Viděl jsem jakési video, kde nějaký indián doporučuje vytvořit si zubní pastu z kokosového oleje, kostivalu, hadího kořene, hřebíčku, máty... Údajně by to mělo i regenerovat sklovinu. Co si o tom myslíte, případně můžete mi doporučit něco pro tenhle účel? Mám problémy s kazy aniž bych jedl cukr a ani drahé pasty mi s tím nepomáhají.

Tento recept na zubní pastu z kokosového oleje, kostivalu, hadího kořene, hřebíčku a máty se v poslední době objevil na internetu a v sociálních sítích. Nicméně, tato směs bylinek a koření nebyla klinicky testována na účinnost a bezpečnost pro použití jako zubní pasta. Výše zmíněné bylinky a koření mají sice určité protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, ale mohou také být dráždivé pro sliznici v ústech a dásních, což by mohlo zhoršit záněty. Kromě toho, je nutné mít na paměti, že pokud máte problémy s kazivostí zubů, může být nezbytné navštívit zubaře pro řešení těchto problémů.

Místo toho bych doporučoval vyzkoušet nějaké přírodní zubní pasty, které jsou k dispozici v obchodech s přírodními produkty nebo je možné si je vyrobit doma. Například, jednoduchou zubní pastou lze vyrobit smísením kokosového oleje, jedlé sody a esenciálního oleje z máty. Tato směs má antibakteriální vlastnosti a může pomoci s plakem a záněty v ústech. Při výběru zubní pasty je také důležité hledat pasty s přírodními složkami a bez přidaných chemických látek, jako jsou fluoridy, SLS nebo parabeny.

Zpět na všechny dotazy

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Kmíncelý

Celá semena kmínu jsou výtečná do pečiva ... více

Mandle naturaljádra celá

Mandle jsou bohatým přírodním zdrojem látek nezbytných pro zdraví ... více

Datle bez peckysušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let ... více

Jeřáb černýplod

Aronie je ceněna hlavně pro vysoký obsah železa, jódu, vitamínů ... více

Česnekgranulát

Oblíbené koření v podobě malých granulí sušeného česneku ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.