Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Potřebovala bych vědět, zda mohou užívat odvar ze svízele syřišťového kojící ženy?

Svízel
Svízel (Galium verum)

Neexistují žádné vědecké studie, které by prokazovaly bezpečnost používání odvaru ze svízele syřišťového během kojení. Z tohoto důvodu se doporučuje během kojení konzumovat bylinky a potraviny s opatrností a konzultovat případné změny s lékařem nebo kvalifikovaným odborníkem na výživu.

Protože svízel syřišťový obsahuje látky, které mohou mít vliv na srdeční činnost a krevní tlak, a také obsahuje větší množství pyrrolizidinových alkaloidů, což jsou potenciálně toxické látky, není vždy doporučován pro těhotné ženy a kojící matky.

Protože každá žena a její kojení dítě jsou jedinečné, je nejlepší se poradit s lékařem nebo kvalifikovaným odborníkem na výživu, pokud máte jakékoliv obavy ohledně použití odvaru ze svízele syřišťového během kojení.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

 • Mohu si dát jeden šálek čaje se svízel přítula 15% z celé čajové smesi. Kojím roční dítě. Mohlo by mu to nějak ublížit?

  Děkujeme za Váš dotaz. Svízel přítula není běžně považován za škodlivý během kojení, ale doporučuje se jeho užívání konzultovat s lékařem nebo odborníkem na byliny.

  Obecně se u svízele přítuly doporučuje opatrnost, zejména při dlouhodobém užívání nebo ve vysokých dávkách. Pokud jej máte ve směsi pouze v poměru 15 %, jeden šálek čaje by pravděpodobně neměl představovat žádný problém pro Vás ani Vaše dítě.

  Doporučení:

  • Sledování reakcí dítěte: Po vypití čaje sledujte své dítě, zda nevykazuje jakékoli neobvyklé reakce, jako je podrážděnost, vyrážka nebo změny trávení.
  • Mírné užívání: Pokud máte obavy, omezte konzumaci čaje se svízelem na 1 šálek denně.

  Můžete se také poradit s lékařem, abyste si byla jistá.

 • Koupila jsem na odvodnění kozinec, echinaceu třapatku, svízel a tužebník. Mužů bylinky smíchat nebo raději uživatele postupně a jak dlouho mužů bylinky denně pit, dokud nevyužívám nebo raději kratší dobu?

  Je v pořádku použít kombinaci bylin, ale je důležité dodržovat doporučené dávkování a postupovat opatrně. Pokud se rozhodnete použít kombinaci těchto bylin, měli byste se řídit následujícími zásadami:

  • Začněte s menší dávkou a postupně zvyšujte dávku, abyste se ujistili, že se s těmito bylinami dobře snášíte.
  • Dodržujte doporučené dávkování na obalu nebo podle pokynů odborníka na přírodní medicínu. Dávky se mohou lišit v závislosti na typu byliny, formě přípravku a vaší osobní citlivosti.
  • Pokud se cítíte unaveni nebo máte nežádoucí účinky, snižte dávku nebo přestaňte používat byliny a konzultujte to s odborníkem na přírodní medicínu nebo lékařem.

  Z hlediska délky užívání bylin by měly být používány s opatrností. Některé byliny mohou být užívány po delší dobu, zatímco jiné by měly být užívány pouze krátkodobě. Kozinec a echinacea jsou obecně považovány za bezpečné a mohou být užívány po dobu několika týdnů až měsíců. Svízel a tužebník by měly být užívány pouze krátkodobě, nejvýše po dobu jednoho týdne.

  Je také důležité mít na paměti, že každý člověk je jedinečný a může reagovat na byliny odlišně. Pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte léky, měli byste konzultovat použití bylin s lékařem nebo odborníkem na přírodní medicínu před začátkem užívání.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Česnekgranulát

Oblíbené koření v podobě malých granulí sušeného česneku ... více

Moruše plod

Moruše jsou nejen sladkým ovocem, ale také výživnou superpotravinou. ... více

Ostropestřecdrcený plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Himalájská sůljemně mletá

Himalájská sůl obsahuje kombinaci 84 různých minerálů ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.