Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Každý rok, když si koupím aloisii citronovou, tak mi v kanceláři do 2-3 měsíců začnou usychat listy. Vždy ji zastřihnu, ale rostlina chřadne i když má pravidelnou zálivku a je u okna. Sluníčko na ní moc nejde, ale je na stole u okna. Tak nevím, co dělám špatně... poradíte prosím?

Aloisie citronová (Verbena citrónová) je citlivá rostlina, která potřebuje specifické podmínky pro svůj růst. Zde je několik tipů, které by mohly pomoci zlepšit stav vaší rostliny:

  • Světlo: I když je vaše aloisie u okna, může potřebovat více světla. Zkuste ji přemístit na místo s více přímým slunečním světlem. Ideální by bylo ji umístit na jižní nebo západní okno.

  • Zálivka: Pravidelná zálivka je důležitá, ale je třeba dávat pozor, aby nedocházelo k přemokření kořenů. Ujistěte se, že květináč má dobrý odtok vody. Mezi zálivkami nechte vrchní vrstvu půdy lehce vyschnout.

  • Vzdušná vlhkost: V kancelářích bývá často sušší vzduch, což může způsobit, že listy usychají. Zkuste zvýšit vlhkost kolem rostliny pomocí zvlhčovače vzduchu nebo pravidelným rosením listů.

  • Teplota: Aloisie citronová má ráda teploty mezi 15-25 °C. Vyvarujte se umístění rostliny v blízkosti studených průvanu nebo teplých zařízení, jako jsou radiátory.

  • Hnojení: Rostlina může potřebovat pravidelné hnojení, zejména během růstové sezóny (jaro a léto). Použijte vyvážené tekuté hnojivo jednou za měsíc.

  • Půda: Ujistěte se, že je použita kvalitní a dobře propustná zemina. Přesazování do čerstvé půdy jednou ročně může také pomoci.

Doufám, že některé z těchto tipů pomohou vaší aloisii citronové lépe prospívat. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na mě obrátit.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

  • Jak pěstovat Aloisii Citronovu? Mohu ji střihat a udělat z ní keřík? Jak se množí?

    Aloisie vonná (Aloysia citrodora), známá také jako citronová verbena, je trvalka, která může být pěstována jako keř nebo stromek. Pokud chcete vytvořit keřík, můžete ji pravidelně stříhat, aby rostla plnější a rozvětvenější. Při řezu byste měli odřezávat asi třetinu výšky rostliny. Pokud chcete množit aloisii vonnou, můžete ji rozmnožovat řízkováním. Vyberte si zdravý a silný vrcholový výhon, odstraňte spodní listy a umístěte ho do vlhkého a dobře propustného půdního substrátu. Poté je třeba ho udržovat vlhký a umístit ho na světlé místo, ale ne přímo na slunce. Po několika týdnech by se měly objevit nové kořeny a rostlina by měla být připravena na přesazení do svého trvalého stanoviště.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Játrabylinková směs

Při různých potížích s játry vám tato bylinná směs velice uleví ... více

Len hnědýsemeno

Lněné semínko pro svůj obsah škrobu, oleje a vlákniny působí jako ... více

Pampeliškakořen

Pampeliška se používá na trávicí orgány a jako posilující prostředek ... více

Mandle naturaljádra celá

Mandle jsou bohatým přírodním zdrojem látek nezbytných pro zdraví ... více

Meruňkynesířené

Sušené meruňky obsahují 5x více učinných látek než čerstvě ... více

Ibišekkvět řezaný

Ibišek je přírodním vitamínem C. Je vhodný při horečkách, vnitřním ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.