Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Chtěla bych potvrdit fakt, že z medu s borovicovými výhonky při konzumaci většího množství vznikají závratě. V mém případě trvali tři dny. Myslím že je důležité na to čtenáře upozornit a doporučit užívání jako lék a ne jako pochutinu.

Borovice
Borovice (Pinus sylvestris)

Je velmi důležité věnovat pozornost tomu, jak bylinky a přírodní produkty ovlivňují naše tělo, a sdílení těchto zkušeností může být pro ostatní velmi užitečné.

Borovicové výhonky mají silné účinky a v kombinaci s medem mohou působit jako přírodní lék. Je pravda, že při konzumaci většího množství mohou některé přírodní produkty způsobit nežádoucí účinky, jako jsou závratě.

Na základě Vaší zkušenosti bychom chtěli upozornit ostatní zákazníky na následující:

 • Med s borovicovými výhonky by měl být užíván jako lék, nikoliv jako pochutina.
 • Doporučuje se konzumovat tento produkt v malých množstvích a dodržovat doporučené dávkování.
 • Pokud zaznamenáte jakékoliv nežádoucí účinky, doporučujeme přestat produkt užívat a konzultovat to s lékařem.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

 • Bolí mě achylova pata. Slyšel jsem že by mi mohlo pomoci pití čaje z kořene pampelišky.

  Čaj z kořene pampelišky může být užitečný pro léčbu zánětů a bolesti kloubů. Pampeliška obsahuje silice, které mohou mít protizánětlivé účinky a pomáhat snižovat bolest. Můžete si připravit čaj z kořene pampelišky tak, že jednu lžíci sušeného kořene zalijete šálkem horké vody a necháte louhovat asi 10 minut. Tuto dávku můžete vypít 2-3 krát denně, ale měli byste si být vědomi, že pampeliška může snižovat krevní tlak, a proto by se neměla užívat při nízkém krevním tlaku. Je důležité nechat si před užíváním jakéhokoli přírodního léku poradit od lékaře, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte nějaké léky.

  Pokud trpíte bolestí achilových šlach, existuje několik bylinných metod, které mohou pomoci. Koupel z borovicových jehličí může být účinnou volbou - do 2 litrů vody stačí přidat 2 hrsti jehličí a vařit 10 minut. Po vychladnutí můžete namočit paty do odvaru po dobu 15 minut. Masírujte šlachy při utírání pat a mějte na paměti, že koupel s borovicovými jehličími by neměla být příliš horká. Kromě toho můžete použít i koupel s jedlou sodou - stačí přidat 3 lžičky jedlé sody do 3 litrů teplé vody a namočit nohy po dobu 15 minut. Při bolestech se doporučuje střídat koupele nohou v teplé a studené vodě a naboso procházet studenou vodou po dobu asi 4 minut. Je důležité dbát na správnou péči o své achilové šlachy, abyste mohli bolesti minimalizovat a zlepšit celkové zdraví svých nohou.

   

 • Proč mi zkrystalizoval med z borovicových šišek?

  Krystalizace medu je přirozený a běžný proces, který se může vyskytnout u všech typů medu, včetně medu z borovicových šišek. Tento jev je způsoben přirozenými vlastnostmi medu a není známkou zkažení nebo snížení jeho kvality. Důvody krystalizace medu zahrnují:

  1. Přirozený cukr: Med obsahuje vysoké množství přirozených cukrů, zejména glukózy a fruktózy. Glukóza má tendenci krystalizovat rychleji než fruktóza, což vede ke krystalizaci medu.

  2. Teplota: Krystalizace se často urychluje při nižších teplotách, zejména v rozmezí od 14 °C do 21 °C. Proto skladování medu v chladnějším prostředí může přispět k jeho krystalizaci.

  3. Vláknina a pyl: Přítomnost malých částic, jako je pyl a jiné látky z rostlin, v medu může také podporovat krystalizaci, protože tyto částice fungují jako "jádra" pro krystalizaci.

  4. Vlhkost: Med s nižším obsahem vody má tendenci krystalizovat rychleji.

  Je důležité si uvědomit, že krystalizace neovlivňuje výživové hodnoty nebo zdravotní přínosy medu. Pokud preferujete tekutý med, můžete krystalizovaný med zjemnit jemným zahřátím. K tomu med umístěte do vodní lázně s teplou (nikoli horkou) vodou a míchejte, dokud se krystaly nerozpustí. Důležité je med nepřehřívat, aby nedošlo ke ztrátě jeho výživových hodnot.

 • Chtěla bych se zeptat, kolik se dává té borovice do koupele, někde jsem četla 20 lžic na 2 litry na jednu koupel, tak nevím, kolik g mám koupit, aby to vystačilo cca na 10 koupelí?

  Obecně se však doporučuje přidat 100 až 200 gramů sušeného materiálu do 200 litrů vody. Pokud tedy chcete připravit asi 10 koupelí, mohlo by vám postačit 1 až 2 kilogramy sušené borovice. Při používání bylin do koupele je vždy důležité dbát na to, aby nedošlo k předávkování, a před použitím se ujistit, že nemáte žádné alergické reakce na tuto bylinu.

 • Může se po užívání medu z výhonku borovice lehce točit hlava nebo hlava pocitově jako při kocovině?

  Neexistuje známá souvislost mezi konzumací medu z výhonků borovice a závratěmi nebo pocitem jako při kocovině. Pokud se tyto příznaky vyskytují, mohou být způsobeny jinými faktory a je vhodné je konzultovat s lékařem. Je také možné, že byl med z výhonků borovice případně nějakým jiným způsobem znečištěn nebo znehodnocen, což může mít negativní vliv na zdraví. Doporučuji v tomto případě zajistit kvalitní a ověřený zdroj medu z výhonků borovice a konzumovat ho v přiměřeném množství.

 • Dá se ze sušených výhonků borovice sirup? Pokud máte k dispozici recept.

  Ano, ze sušených výhonků borovice lze vyrobit sirup. Zde je základní recept:

  • Namočte 100 g sušených výhonků borovice do 1 litru studené vody a nechte namáčet přes noc.
  • Následující den vařte vodu s výhonky v hrnci na středním ohni asi 30 minut, dokud voda neztuhne na polovinu původního objemu.
  • Přidejte 1 kg cukru a vařte dalších 30 minut, dokud sirup neztuhne na konzistenci medu.
  • Odstavte z ohně a nechte vychladnout.
  • Procedujte sirup přes jemné síto, aby se odstranily zbytky výhonků.

  Tento sirup lze použít jako sladidlo do čajů, nápojů nebo dezertů. Mějte však na paměti, že sirup z výhonků borovice má silnou chuť, takže je lepší používat ho s mírou.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Heřmánekkvět

Heřmánek představuje mezi léčivými rostlinami naprostou "hvězdu", ... více

Ostropestřecdrcený plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.