Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Jak podávat bylinky zvířatům?

Obecně platí, že podávání bylin zvířatům je nutné konzultovat s veterinářem a dodržovat přesné dávkování a způsob podání. V některých případech může být určitá bylina pro určité zvíře toxická nebo nevhodná.

Přesto však existují některé obecné zásady pro podávání bylin různým zvířatům:

  • Psi: Bylinky mohou být podávány v sušené nebo kapalné formě, buď jako součást stravy, nebo samostatně. Sušené bylinky se obvykle přidávají do jídla, kapalné bylinky lze přidávat do pití nebo aplikovat přímo do tlamy pomocí stříkačky. U psů se často používají byliny jako máta, heřmánek, levandule, kořen lékořice, echinacea, zlatý rod a další.

  • Kočky: Kočky mají citlivější trávicí systém než psi, takže bylinky by měly být podávány s opatrností a v omezeném množství. Sušené bylinky se obvykle přidávají do jídla, kapalné bylinky lze přidávat do pití nebo aplikovat přímo do tlamy pomocí stříkačky. Mezi bylinky vhodné pro kočky patří máta, heřmánek, kopřiva, oregano a další.

  • Hlodavci: Hlodavci, jako jsou křečci, morčata a činčily, mohou bylinky konzumovat sušené nebo čerstvé. Sušené bylinky lze přidávat do jídla, nebo je mohou hlodavci konzumovat jako součást zdravé stravy. Mezi bylinky vhodné pro hlodavce patří máta, heřmánek, řebříček, pampeliška a další.

  • Koně: Koně mohou bylinky konzumovat sušené nebo čerstvé, případně jako kapalný extrakt. Bylinky lze přidávat do krmení, nebo koně mohou bylinky konzumovat přímo ze pastvy. Mezi bylinky vhodné pro koně patří kopřiva, pampeliška, máta, heřmánek, řebříček a další.

  • Agamy: Agamy mohou bylinky konzumovat sušené nebo čerstvé, a to jako součást zdravé stravy. Mezi bylinky vhodné pro agamy patří máta, pampeliška, jitrocel, řebříček a další.

Zpět na všechny dotazy

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Ostropestřecmletý plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Maralíkořen

Má pozitivní vliv na játra, je vhodný při nechutenství, podporuje ... více

Hlohlist s květem

Květ hlohu pomáhá zlepšovat činnost srdce, snižovat krevní tlak ... více

Kurkumamletá

Indický šafrán dodá jídlům nádhernou žlutou barvu ... více

Datle bez peckysušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let ... více

Maliníklist

Malinové listy působí jako mírný močopudný a protikřečový prostředek. ... více

Mátanať

Máta se používá ke snížení krevního tlaku, podpoře chuti k jídlu, ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.