Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Jak získat z rostliny celeru semínka. Celer mi nekvete. To mám nechat celer na zahradě další rok? To nezmrzne?

Celer
Celer (Apium graveolens)

Celer je dvouletá rostlina, což znamená, že kvete a produkuje semena až ve svém druhém roce růstu. Během prvního roku celér produkuje hlavně listy a kořen (v případě bulvového celeru), které se obvykle sklízejí na konci rostoucí sezóny.

Pokud chcete získat semena z celeru, budete muset ponechat některé rostliny na zahradě během zimy a do dalšího roku. To může být trochu náročné, protože celér je citlivý na mrazivé teploty a může zmrznout, pokud jsou teploty příliš nízké.

Pro zajištění přežití celeru během zimy byste měli:

 1. Přikrýt rostliny chráněné proti mrazu, jako je sláma nebo listí, které poskytuje izolaci a pomáhá chránit rostliny před chladem.

 2. Pokud žijete v oblasti s velmi chladnými zimami, můžete zkusit přenést rostliny do nádob a přes zimu je uchovávat v interiéru nebo ve skleníku.

 3. Pokud se rostlina dostane do druhého roku a začne kvést, nechejte květy zcela dozrát až do fáze semene.

Semena můžete sklízet, když jsou plně dozrála a hnědá. Musíte je nechat úplně vyschnout, než je skladujete pro budoucí výsadbu.

Doufám, že toto vám pomůže s vaším celerem. Mějte na paměti, že pěstování celeru pro semena může být náročné, ale také velmi odměňující. Přeji vám hodně štěstí!

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

 • Zůstalo mi letos několik bulev celeru v zemi a vyběhly do květu. Jelikož jsem to nikdy neviděl, vůbec netuším z čeho se semínka vytvoří. Jsou to koncové květy rostliny nebo na jiné části rostliny a kdy se asi sklízí?

  Semínka celeru se tvoří na koncových květech rostliny. Když celer vykvete, vytvoří květy, které následně producují semena. Bule celeru v zemi mohou vytvořit květy a semena, pokud byly ponechány v zemi déle než jeden rok a zůstaly nepřesázeny.

  Sklizeň semen celeru se provádí, když jsou semena zralá. Semena by měla být suchá a snadno se uvolňovat z květenství. Když začnou semena hnědnout a suchnout, je obvykle správný čas na sklizeň.

  Květy celeru jsou obvykle bílé nebo světle zelené a mají charakteristickou parapleční strukturu. Při sklizni se květy stříhnou nebo se jednoduše oddělí od rostliny, a semena se pak sbírají do suché nádoby.

  Semínka celeru můžete využít pro pěstování nových rostlin v další sezóně nebo je můžete použít v kuchyni jako koření či přísadu do různých jídel.

  Pokud chcete zachovat semena celeru, je důležité je uchovávat na suchém a chladném místě, aby si udržela svou klíčivost a kvalitu.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Ostropestřecplod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Hlohlist s květem

Květ hlohu pomáhá zlepšovat činnost srdce, snižovat krevní tlak ... více

Skořice 5 cmcelá

Kůra skořicovníku charakteristicky svinutá do ruličky ... více

Kešuořechy W320

Kešu jsou olejnaté ořechy se sladkou, jemnou chutí. Jsou známé zejména ... více

Šípekslupky

Plody šípku jsou nejlepší zásobárnou vitaminu C. ... více

Len zlatýsemeno

Lněné semínko pro svůj obsah škrobu, oleje a vlákniny působí jako ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.