Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Ráda bych se zetala, zda kočička může užvat čaj z divizny. Dlouhodobě ji trápí kašel, dle vet ,,asi" chronická bronchitida, k tomu má chronický zánět slinivky a proto často zvarcí, prý ten kašel možná i z toho podráždění sliznice... Dělám ji už delší dobu slizový odvar z ovesných vloček, ale žádný efekt se nedostavil.

Lituji, že vaše kočička má zdravotní potíže. Co se týče používání bylin pro domácí zvířata, je velmi důležité být opatrný, protože některé byliny, které jsou bezpečné pro lidi, mohou být pro zvířata toxické nebo nevhodné.

Divizna je známá pro své použití při respiračních potížích u lidí, ale informace o jejím bezpečném a efektivním používání u koček jsou omezené. Kašel u koček může mít mnoho příčin, a proto je nejlepší se poradit s veterinářem, než začnete podávat jakékoli bylinné přípravky. Veterinář může poskytnout odbornou radu, zda je divizna vhodná pro vaši kočičku vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu a předchozím diagnózám, jako je chronická bronchitida a zánět slinivky.

Pokud jde o slizový odvar z ovesných vloček, je to běžný domácí lék na podrážděné hrdlo a kašel u lidí, ale opět, jeho účinnost a bezpečnost u koček není zaručena.

Je důležité mít na paměti, že kočky mají velmi specifický metabolismus a že některé běžné látky a potraviny, které jsou bezpečné pro lidi, mohou být pro kočky toxické. Proto vždy konzultujte jakékoli léčebné postupy nebo změny v dietě s veterinářem.

Zpět na všechny dotazy

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Slunečnicesemínko loupané

Slunečnicová semínka patří k nejvýznamnějším koncentrovaným ... více

Česnekgranulát

Oblíbené koření v podobě malých granulí sušeného česneku ... více

Kopřivanať s listem

Kopřiva je jedna z našich nejlepších léčivých rostlin s univerzálním ... více

Fenyklplod

Fenykl je známý především pro své působení proti nadýmání a ... více

Ostropestřecdrcený plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Šípekslupky

Plody šípku jsou nejlepší zásobárnou vitaminu C. ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.