Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Mám dotaz zda některá z těchto bylinek, nebo kombinace není vhodní pro děti. Meduňka, dobromysl, měsíček, máta, chmel, prvosenka, lípa, černý bez, šípek, ostružina, jahodník.

Většina z bylinek, které jste zmínila, je obecně považována za bezpečné pro děti, ale je důležité si uvědomit, že děti mohou být na účinky bylin citlivější než dospělí. Přestože není přímá zmínka o tom, že by bylinky jako meduňka, dobromysl, měsíček, máta, chmel, prvosenka, lípa, černý bez, šípek, ostružina a jahodník byly pro děti nevhodné, je důležité být opatrný a vždy konzultovat jejich použití s pediatrem nebo jiným lékařem.

Některé z těchto bylinek jsou dokonce specificky doporučovány pro děti v různých situacích. Například, meduňka a levandule jsou vhodné pro lepší spánek dětí, zatímco černý bez a lípa mohou pomáhat při horečce. Mateřídouška a dobromysl se používají pro uklidnění a proti nočnímu pláči u dětí. Pro malá miminka a novorozeňátka jsou bylinkové koupele z mateřídoušky a dobromysli vhodné pro lepší spánek.

Je důležité vždy dodržovat správné dávkování a způsob přípravy bylinek pro děti. Pokud jde o konzumaci bylinek, je třeba být opatrný, zvláště u některých specifických bylinek jako pelyněk, rozmarýn nebo šalvěj, které by se neměly podávat malým dětem.

Zpět na všechny dotazy

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Česnekgranulát

Oblíbené koření v podobě malých granulí sušeného česneku ... více

Šanta nať

Šanta kočičí je bylinka s intenzivní vůní, vhodná na čaj, koupele, ... více

­-20%

Imunitabylinková směs

Bylinná směs podpoří vaši imunitu v době chladného a nepříznivého ... více

Heřmánekkvět

Heřmánek představuje mezi léčivými rostlinami naprostou "hvězdu", ... více

Echinacea nať

Třapatka se používá ke zvýšení obranyschopnosti organismu. Působí ... více

­-15%
Máte dotaz? Napište nám zprávu.