Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Nevědomky jsem snědla asi 10dkg.para ořechů, po několika hodinách jsem dostala strašné křeče do žaludku,po několika hodinách jsem zvracela a měla průjem současně. Co jsem si vlastně provedla?

Para ořechy
Para ořechy (Bertholletia excelsa)

Para ořechy jsou velmi výživné, ale jejich nadměrná konzumace může způsobit zažívací potíže. Obsahují vysoké množství tuku a selenu, což může při větší dávce způsobit nepříjemné příznaky. Snědení 10 dkg (100 gramů) para ořechů může vést k následujícím problémům:

 • Vysoký obsah tuku: Para ořechy jsou velmi tučné, což může být těžké na trávení, zejména pokud nejsou konzumovány s mírou.
 • Vysoký obsah selenu: Para ořechy jsou jedním z nejbohatších zdrojů selenu, a nadměrný příjem selenu může způsobit příznaky jako je zvracení, průjem, bolesti břicha a křeče.

To, co jste popsala, zní jako reakce na nadměrný příjem para ořechů, což vedlo k podráždění trávicího systému.

Doporučení:

 • Hydratace: Pijte dostatek vody, abyste zabránila dehydrataci způsobené zvracením a průjmem.
 • Strava: Po zklidnění žaludku začněte jíst lehkou stravu, jako jsou banány, rýže, jablečný kompot a toasty (tzv. BRAT dieta).
 • Odpočinek: Dopřejte si dostatek odpočinku, aby se vaše tělo mohlo zotavit.
 • Sledování příznaků: Pokud se vaše příznaky nezlepší nebo se zhorší, kontaktujte lékaře.

Pro příště je dobré konzumovat para ořechy v menším množství, doporučená denní dávka je obvykle jen několik ořechů, aby se předešlo těmto problémům.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

 • Na internetu jsem se dočetla, že tyto ořechy snižují hodnoty cholesterolu. Ráda bych věděla, kolik kousků para ořechů mám sníst, abych se nepředávkovala.

  Para ořechy jsou skutečně bohaté na látky, které přispívají k snižování hladiny cholesterolu v krvi. Nicméně, při konzumaci jakéhokoli potravinového produktu byste měli dodržovat rovnováhu a nepřekračovat doporučené dávkování.

  Obecně se doporučuje denní dávka jsou maximálně 1-2 kusy kvůli vyším hodnotám selenu. Pokud máte vysokou hladinu cholesterolu a chcete tyto ořechy použít jako součást svého jídelníčku k regulaci hladiny cholesterolu, můžete se poradit s odborníkem na výživu ohledně optimálního množství.

  Konzumace 100 gramů para ořechů najednou by mohla vést k nadměrnému příjmu kalorií, tuků a vlákniny, což může mít negativní účinky na trávení. Vzhledem k tomu, že para ořechy obsahují také tuky, konzumace v nadměrném množství by mohla zvýšit hladinu cholesterolu v krvi. Proto je důležité dodržovat doporučené dávkování a vyváženou stravu.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Vratičkvět

Vratič vykazuje zevně silný antibiotický účinek na nehojící se ... více

Datle bez peckysušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let ... více

Meruňkynesířené

Sušené meruňky obsahují 5x více učinných látek než čerstvě ... více

Mandle naturaljádra celá

Mandle jsou bohatým přírodním zdrojem látek nezbytných pro zdraví ... více

Ostropestřecmletý plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Skořice 5 cmcelá

Kůra skořicovníku charakteristicky svinutá do ruličky ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.