Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Vrbovka nať malokvětá

Vrbovka malokvětá (latinsky Epilobium parviflorum) je statná rostlina s přímou lodyhou zakončenou pyramidovými hrozny nachových květů.  ... více o Vrbovce

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00112
Latinský názevEpilobium parviflorum
Bylík.skVrbovka malokvetá vňať

Doprava od 59 Kč, od 599 Kč nákupu zdarma Doba dodání

30g
35 Kč
50g
43 Kč
100g
64 Kč
150g
78 Kč
200g
98 Kč
250g
117 Kč
300g
138 Kč
400g
176 Kč
500g
204 Kč
Dostupnost: 3-4 dny | dostanete do 30.5.
 • GLS - na pobočku dostanete do 30.5.
 • WE|DO BOX dostanete do 30.5.
 • WE|DO POINT dostanete do 30.5.
 • WE|DO HOME dostanete do 30.5.
 • Na pobočku Zásilkovny do 5kg dostanete do 30.5.
 • Balíkovna dostanete do 30.5.
 • PPL - na pobočku dostanete do 30.5.
 • Zásilkovna domů dostanete do 30.5.
 • PPL - na adresu dostanete do 30.5.
 • GLS - na adresu dostanete do 30.5.
 • Česká pošta - Balík do ruky dostanete do 30.5.

Vše o Vrbovce

Vrbovka nať

Vrbovka Vrbovka malokvětá (latinsky Epilobium parviflorum) je statná rostlina. Květy jsou malé, barvou načervenalé, bledě růžové. Roste takřka po celé Evropě prakticky ve všech nadmořských výškách.

Bylina podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a patří mezi antioxidanty, tudíž napomáhá chránit buňky před oxidativním stresem. Muži ji mohou vyzkoušet pro zdravou prostatu, ženy pro udržení komfortu v období menstruace a menopauzy. Příznivě ovlivňuje pohyblivost kloubů, normální činnost trávení a dolních močových cest. Pomoci může také při kontrole tělesné hmotnosti. Blahodárný vliv má vrbovka i v oblasti duševního zdraví, kdy přispívá zejména k relaxaci, klidnému spánku a celkovému pocitu pohody.

Jestliže se zelené listy vrbovky fermentují, je výsledkem chutný nálev připomínající zelený čaj. Mladé výhonky a nedřevnatou část lodyhy je možné zpracovávat rovněž v kuchyni podobně jako zeleninu, čerstvé lístky ochutí pomazánku i vaječné pokrmy.

Zajímavé odkazy

Účinné látky

Flavonoidy, myricetin, quercetin, kafr a glykosidy, ellagitaniny, oenothein A a B, deriváty kyseliny gallsové, sitosterol

Výskyt

Louky, lesní mýtiny, paseky, pole, spáleniště, rumiště, podél cest, roste na půdách vlhkých i vysýchavých, humózních i písčitých, někdy i kamenitých.

Lidové názvy Vrbovky

Tato bylina je známa také pod názvy bylina ruinová, ohnivá bylina, ohňová bylina, pejří, pýří, vrbka nebo ženský vlas.

Příprava Vrbovky

Nálev - čaj - připravíme zalitím 1 čajové lžičky 1/4 l vroucí vody a zakryté necháme 15 min vyluhova. Užívá se 2 - 3x denně teplé. Na zevní použití si připravíme odvar - 10 g drogy se vaří 10 až 15 minut ve ¼ l vody a nechá se 45 minut odstát. 

Dávejte si pozor!

Nesmí se používat při nedostatečné činnosti srdce a ledvin provázené otoky. Po dobu užívání vrbovky je zakázáno pít alkoholické nápoje a kouřit.

Slevy a tipy

Skořice cejlonskámletá

Je to vynikající koření do sladkého pečiva, cukroví, sušenek a ... více

Ibišekkvět řezaný

Ibišek je přírodním vitamínem C. Je vhodný při horečkách, vnitřním ... více

Cholesterolbylinková směs

Společné působení bylin v této směsi čistí krev i celý cévní ... více

Šípekdrcený s jádry

Plody šípku jsou nejlepší zásobárnou vitaminu C. ... více

Jeřáb černýplod

Aronie je ceněna hlavně pro vysoký obsah železa, jódu, vitamínů ... více

Co vás zajímá o Vrbovce

  Dotazy k bylinkám

 • Zvyšuje čaj z vrbovky systolicky tlak?

  Vrbovka malokvětá (Epilobium parviflorum), která se často používá ve formě čajů a doplňků, je známá pro své potenciální přínosy pro zdraví, zejména pro mužské močové a prostaty problémy. Vědecké studie neukazují přímou souvislost mezi konzumací čaje z vrbovky a zvýšením systolického krevního tlaku.

  Většina bylinných čajů, včetně čaje z vrbovky, má obvykle mírný účinek a není známo, že by měly významný dopad na krevní tlak. Nicméně, každý člověk může reagovat na bylinky různě, a někteří lidé mohou být více citliví na určité složky.

  Pokud máte obavy ohledně vlivu čaje z vrbovky na Váš krevní tlak, doporučuji toto:

  • Konzultace s lékařem: Vždy je dobré poradit se s lékařem před začátkem jakéhokoli nového doplňku stravy nebo bylinného čaje, zejména pokud máte stávající zdravotní problémy nebo užíváte léky.

  • Monitorování krevního tlaku: Pokud začnete pít čaj z vrbovky, může být prospěšné pravidelně monitorovat svůj krevní tlak, abyste zaznamenali jakékoli změny.

  • Pozor na interakce: Mějte na paměti, že některé bylinky mohou interagovat s léky, zejména s léky na krevní tlak, což může vést k nežádoucím účinkům.

  Vždy je lepší být opatrný a konzultovat jakékoli zdravotní změny nebo nové doplňky s lékařem.

 • Chtěla bych se zeptat jestli se někde uvádějí nějaké vedlejší účinky Vrbovky malokveté?

  Vrbovka malokvětá (Epilobium parviflorum) je všeobecně považována za bezpečnou bylinu a vedlejší účinky jsou velmi vzácné. Nicméně, jako u každé byliny, mohou se vyskytnout individuální reakce, zejména u lidí s alergiemi na jiné rostliny z čeledi vrbovkovitých. Při užívání ve větších dávkách mohou být možné nežádoucí účinky, jako například průjem. Pokud máte jakékoliv obavy nebo zdravotní problémy, je vždy nejlepší se poradit se svým lékařem nebo odborníkem na byliny.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.