fb Meruňky persiko jádra - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Meruňky jádra persiko

Meruňková jádra jsou zdrojem vitamínu B17. Laetril, což je jiný název pro vitamín B17, obsahuje mimo jiné přírodní substanci zvanou amygdalin, jejíž zajímavostí je specifické působení jen ... více o meruňkových jádrech

Kód zboží 00201
Země původuTurecko / Čína
Latinský názevPruni armeniacae

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava od 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

Zboží je bohužel dočasně nedostupné, v případě zájmu o zboží prosím zašlete dotaz na info@bylik.cz. Budeme Vás obratem informovat o termínu naskladnění zboží.

Dostupnost: na dotaz, upřesníme
Meruňky

Vše o meruňkových jádrech

Popis

Meruňková jádra jsou zdrojem vitamínu B17. Laetril, což je jiný název pro vitamín B17, obsahuje mimo jiné přírodní substanci zvanou amygdalin, jejíž zajímavostí je specifické působení jen na nemocné buňky s vysokou látkovou výměnou, poškozené bunky infikované mikroby i viry, protože efekt je podobný jako u bílých krvinek. Lze tedy usoudit, že bude mít vliv na zvyšování odolnosti vůči infekčním nemocem a zánětům, tedy na posílení imunity. Dále je zde možný vliv na podporu krevního oběhu a krvetvorby, harmonizaci kolísavého tlaku a činnosti srdce. Kladně ovlivňuje funkci mozku, jater a štítné žlázy, posiluje centrální nervový systém. Pozitivně působí na celý trávicí systém, čistí ledviny a močové cesty, ovlivňuje hladiny cukru a tuku v krvi.

Meruňky obsahují mnoho kyseliny salicylové, která působí antibakteriálně a dokáže v žaludku a střevech zničit choroboplodné zárodky a zastavit hnilobné procesy. Rovněž vynikají vysokým obsahem beta-karotenu, který má vliv na snížení rizika srdečního infarktu, podporuje dobrý zrak, zdravou kůži, vlasy a nehty. Obsahují také vitamín C a zejména sušené jsou jedním z nejvhodnějších zdrojů draslíku a železa. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou meruňky (opět především sušené) účinná prevence proti zácpě. Zralé meruňky jsou jedním z nejlepších pramenů organického železa, nutného k tvorbě červených krvinek. Z dalších důležitých prvků obsahují meruňky křemík a hořčík. Už pouhé tři meruňky denně dodají polovinu denní potřeby vitamínu A. Kalium se podílí na správné regulaci obsahu vody v oragnizmu. Meruňky a jejich jádra jsou zásadité a zastávají tak protiváhu k převažující kyselé stravě v dnešní době. Sušené meruňky obsahují 5x více učinných látek než čerstvě utržený plod. Konzumace sušených plodů meruněk a jejich jadérek obsahuje velmi vhodnou kombinaci zdravotně hodnotných látek, jaké nenajdeme v žádném jiném ovoci. Vitamin B17 je obsažen v mnoha dalších potravinách, ale ty, které jsou obzvláště bohaté na amygdalin, již do značné míry vymizely z naší západní stravy. Dalším zdrojem této látky jsou kromě hořkých mandlí a meruňkových jader i jádra z různých druhů ovoce, jako jsou jablka, hrušky, třešně, broskve, višně, švestky, hroznová semínka nebo pomeranče. Nachází se i v ostružinách, malinách nebo také luštěninách a mnohých dalších semenech a obilí. Zdrojem je i proso, fazole, maniok a většina bobulí.

Použití meruňkových jader

Každý přírodní zdroj vitamínu B17 obsahuje jiné množství účinné látky. Obsah se liší podle země původu a odrůdy meruněk. Nejvyšší koncentraci tohoto vitamínu obsahují plané, divoce rostoucí meruňky.

Účinné látky

Glykosidy kyseliny kyanovodíkové jako amigdalin

Výskyt

Meruňka obecná se pěstuje v mírně teplých oblastech celého světa. Pochází pravděpodobně z východní Asie. 

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101

Příprava meruňkových jader

 Konzumovat maximálně 10-20 ks denně. Dle váhy a věku.

Dávejte si pozor!

Nevhodné pro děti. Snadno může nastat předávkování a případná otrava. Při požití většího množství může dojít k nevolnosti a závratím. V tomto případě byste měli zvýšit příjem vlažné vody. Hořká jádra meruněk obsahují velké množství amygdalinu -během trávicího procesu se štěpí na kyselinu kyanovodíkovou, která způsobuje těžké akutní otravy.

Zajímavé odkazy

Co vás zajímá o meruňkových jádrech

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.