fb Vlaštovičník větší nať - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Vlaštovičník nať větší

Vlaštovičník je vůbec nejlepší rostlinný lék na všechna onemocnění žlučníku. Podporuje tvorbu žluče a zmírňuje bolesti žlučníku. Používá se k uvolnění a uklidnění nervové soustavy a proti dráždivému ... více o Vlaštovičníku

Kód zboží 00110
Latinský názevChelidonii herba

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava od 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

30g
17
50g
25
100g
34
150g
44
200g
56
250g
61
300g
71
400g
93
Dostupnost: skladem < 250 g
Vlaštovičník
Vlaštovičník
nať
Příprava: Není k vnitřnímu užití. Dodržujte doporučené dávkování.
Balení Vlaštovičník

Vše o Vlaštovičníku

Popis

Vlaštovičník je vůbec nejlepší rostlinný lék na všechna onemocnění žlučníku. Podporuje tvorbu žluče a zmírňuje bolesti žlučníku. Používá se k uvolnění a uklidnění nervové soustavy a proti dráždivému kašli. Je též vhodný i k uklidnění žaludečních i střevních křečí. Lidově se jeho mléčná šťáva používá k odstranění bradavic.

Vlaštovičník je prastará léčivá rostlina, latinsky ji nazývali darem nebes. Léčivé vlastnosti vlaštovičníku jsou opravdu vzácné. Pomáhá při žloutence, písku a kamenech ve žlučníku, při podrážděnosti a bolestech žlučníku. Zároveň léčí játra, dvanácterník a slezinu. Působí na svalstvo dělohy, uvolňuje křeče hladkého svalstva. Mírně prohání a má i protiplísňové a antibakteriální účinky. Při vnějším použití je vlaštovičník osvědčeným prostředkem na bradavice, které musíme několikrát denně natírat jeho čerstvým mlékem, za pár dní se bradavice určitě ztratí. Prášek ze sušené drogy se doporučuje na špatně se hojící rány u lidí s cukrovkou. 

Použití Vlaštovičníku

Vlaštovičník uvolňuje křečovité bolesti, tlumí dráždivý kašel, roztahuje cévy a snižuje bušení srdce. Působí antibioticky, preventivně působí antiastmaticky. Pomáhá regulovat menstruaci. Zevně působí na mikrobiální ekzémy, na špatně se hojící nebo hnisavé rány, na bércové vředy. Droga se nejčastěji podává ve formě tinktury, kterou lze poměrně dobře dávkovat, což je vzhledem k jedovatosti vlaštovičníku velmi důležité. V žádném případě by se však vlaštovičníku nemělo užívat bez dozoru odborníka, jako bezpečná se jeví snad jen aplikace mléka na bradavice.

Účinné látky

Mléko vlaštovičníku obsahuje okolo 20 různých alkaloidů, z nichž nejvýznamnější je chelidonin, jehož účinek se blíží účinku morfinu. Z dalších alkaloidů je přítomen např. homochelidonin, protopin, allokryptopin, sanguinarin, chelerythrin, methoxychelidonin, berberin, oxychelidonin, spartein a další. Celkem obsahuje mléko 1 až 4 % alkaloidů, v usušené nati je přítomno asi 0,4% chelidoninu a dále kyselina chelidonová, jablečná, citrónová a jantarová, trochu silice a kyseliny nikotinové. Dále jsou přítomny flavonoidy, aminy a enzymy.

Výskyt

Vlaštovičník roste planě ve vlhkých hájích, v křovinách, na návsích, zahradách, rumištích, podél cest a    zdi.

Lidové názvy Vlaštovičníku

Tato rostlina je známá též pod názvy laštovičník, krvavník, krvavníček, krvavý stareček, hadí mlíčí, bradavičník, nebeský dar, mlíč, celidon, bělmové kořeny

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Příprava Vlaštovičníku

Macerát na kožní plíseň - smícháme 250 g vlaštovičníku, 250 g tymiánu a 100 g šalvěje. Zalijeme 1 l francovky a macerujeme 20 dní. Scedíme, přefiltrujeme a doplníme 0,5 l octa. Užíváme ve formě obkladů. Koupele v silnějším odvaru se osvědčily při plísní postižených nohou - koupel trvá 10 až 14 min, bere se 1- 2x denně. Užívat po dohodě s lékařem!

Dávejte si pozor!

Není k vnitřnímu užití. Prvotřídní léčivé vlastnosti vlaštovičníku je třeba využívat velmi opatrně, protože celá rostlina je jedovatá a koncentrovanější dávky jsou nebezpečné. Musíme vždy dodržovat doporučené dávkování, u nebezpečných rostlin užívat raději menší množství, neexperimentovat, znát přesnou diagnózu a podle možnosti spolupracovat s lékařem. 

Zajímavé odkazy

Zboží související
s Vlaštovičníkem

Co vás zajímá o Vlaštovičníku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.