Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
15% SLEVA NA 100% SORTIMENTU! ZADEJTE V KOŠÍKU KÓD LETO2024 AKCE PLATÍ POUZE DO 23:59 22.6.

Proč se uvádí, že maliníkový list není vhodný pro těhotné?

Maliník
Maliník (Rubus idaeus)

Maliníkový list je často používán jako přírodní lék na zlepšení trávení a snížení bolesti, ale také se mu připisují schopnosti regulovat menstruační cyklus a pomáhat s porodem. Proto může být pro těhotné ženy vnímán jako látkou, která může vyvolat potrat.

Existuje však jen velmi málo vědeckých důkazů podporujících tvrzení, že maliníkový list by mohl být nebezpečný pro těhotné ženy. Většina zdrojů uvádí, že maliníkový list by měl být v těhotenství užíván opatrně, ale není kategoricky zakázán.

Je však důležité si uvědomit, že každé těhotenství je jedinečné a má své vlastní zdravotní potřeby. Proto by těhotné ženy měly před užíváním jakéhokoli doplňku stravy, včetně maliníkového listu, konzultovat s lékařem nebo gynekologem.

Zpět na všechny dotazy

Zboží související s dotazem

Podobné dotazy

 • Jaké bylinky jsou vhodné před těhotenstvím?

  Při plánování těhotenství je důležité konzultovat výběr a užívání bylin s lékařem, lékárníkem nebo odborníkem na bylinnou medicínu, zejména pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte léky. Některé byliny mohou mít interakce s léky nebo mít negativní vliv na těhotenství.

  Obecně platí, že je bezpečnější se zaměřit na zdravý životní styl, zdravou stravu a podporu celkového zdraví, než se spoléhat na specifické bylinné přípravky při plánování těhotenství. Níže uvádím několik obecných tipů:

  • Máta peprná (Mentha x piperita): Máta peprná má osvěžující a uklidňující účinky. Můžete ji použít na přípravu čaje nebo jako ochucovadlo v jídlech.

  • Heřmánek (Matricaria chamomilla): Heřmánek má uklidňující a protizánětlivé účinky. Můžete ho použít na přípravu čaje.

  • Měsíček lékařský (Calendula officinalis): Měsíček lékařský má protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Můžete ho použít na přípravu čaje nebo na přípravu bylinných koupelí.

  • Bramborový list (Solanum tuberosum): Bramborový list má močopudné vlastnosti a může pomoci při udržování zdravého močového systému. Můžete ho použít na přípravu bylinných čajů.

  • Ostružiník (Rubus idaeus): Ostružiník má tradici v použití pro ženské reprodukční zdraví a může být užitečný při plánování těhotenství. Můžete ho použít na přípravu čaje.

  Opakuji, že je nezbytné konzultovat volbu a užívání bylin s odborníkem na bylinnou medicínu nebo lékařem před zahájením jakéhokoli nového režimu nebo doplňku stravy.

  Přeji vám hodně štěstí při plánování těhotenství a doporučuji se obrátit na odborníka, který vám poskytne individuální doporučení na základě vaší specifické situace.

 • Četla jsem jako prevence šedého zákalu je dobré odvar z listů malin a květy z růže. Je to pravda?

  Šedý zákal je oční onemocnění, které postihuje čočku oka a způsobuje zhoršení zraku. Prevence šedého zákalu se zaměřuje na udržení zdravého životního stylu a zahrnuje například pravidelné kontroly očí, správnou výživu a dostatek cvičení.

  Odvar z listů malin a květů růže se někdy používá jako doplněk stravy pro zlepšení zdraví očí, protože obsahují antioxidanty a vitamíny, které mohou pomoci chránit oči před poškozením volnými radikály. Tyto látky mohou také pomoci udržet pružnost tkání oka.

  Avšak, klinické studie neprokázaly, že by konkrétně odvar z listů malin a květů růže měl přímý vliv na prevenci šedého zákalu. Nicméně, konzumace potravin a bylin bohatých na antioxidanty může pomoci podpořit celkové zdraví očí a snížit riziko vzniku šedého zákalu.

  Je důležité si uvědomit, že doporučení týkající se prevence šedého zákalu by měla být poskytována odborníkem na zdraví a měla by zahrnovat pravidelné návštěvy očního lékaře a správnou výživu. Pokud máte obavy o své oči, měli byste se poradit s odborníkem na zdraví.

 • Ráda bych některý bylinkový čaj pro svou kamarádku, která má ale trombofilii. Nevím, zda by jí některá z bylinek nemohla přitížit. Můžete mi prosím poradit?

  Trombofilie je stav, kdy je zvýšené riziko tvorby krevních sraženin, a proto je důležité být opatrný při výběru bylinek nebo doplňků stravy. Některé bylinky mohou mít antikoagulační účinky a mohou snižovat srážlivost krve, což může být nebezpečné pro lidi s trombofilii.

  Zde je seznam několika bylinek, které by mohly být vhodné pro vaši kamarádku s trombofilií:

  • Zázvor: Zázvor má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti a může pomoci při trávicích potížích.

  • Rozmarýn: Rozmarýn má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a může pomoci při trávicích potížích.

  • Levandule: Levandule má relaxační účinky a může pomoci při úzkosti a nespavosti.

  • Malina: Malina má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci při bolestech břicha a menstruačních křečích.

  • Tymián: Tymián má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a může pomoci při trávicích potížích.

  Je důležité si uvědomit, že i když jsou tyto bylinky obecně považovány za bezpečné pro lidi s trombofilii, může se jednat o individuální reakci. Pokud má vaše kamarádka nějaké pochybnosti ohledně použití bylinek, měla by se poradit se svým lékařem nebo specialistou na byliny, aby zjistila, zda jsou vhodné pro její specifický případ.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Slevy a tipy

Česnekgranulát

Oblíbené koření v podobě malých granulí sušeného česneku ... více

Kopřivanať s listem

Kopřiva je jedna z našich nejlepších léčivých rostlin s univerzálním ... více

Meruňkynesířené

Sušené meruňky obsahují 5x více učinných látek než čerstvě ... více

Ibišekkvět řezaný

Ibišek je přírodním vitamínem C. Je vhodný při horečkách, vnitřním ... více

Máte dotaz? Napište nám zprávu.