Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Ubos kůra Mombín žlutý

Ubos neboli mombín žlutý (latinsky Spondias mambin) je subtropický až tropický strom, jehož domovem je především Střední a Jižní Amerika. ... více o ubosu

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00248
Latinský názevSpondias mombin
Bylík.skUbos Mombin žltý kôra
Dostupnost: skladem < 250 g

Vše o ubosu

Ubos kůra

UbosUbos neboli mombín žlutý (latinsky Spondias mombin) je subtropický až tropický strom, jehož domovem je především Střední a Jižní Amerika. Má velké zpeřené listy elipsovitého tvaru, aromatické bílé květy, plodem je jedlá peckovice žluté barvy a oválného tvaru. Svým tvarem připomíná například naše švestky, chuť je však spíše kyselá. V oblastech rozšíření jsou tyto plody vyhledávaným ovocem.

Ceněná je však i kůra stromu, která bývá většinou silně popraskaná, a jsou na ní početné výstupky. Pro tamní domorodé obyvatelstvo je důležitou součástí tradičního lidového léčitelství. Dřevina totiž obsahuje široké spektrum látek, jedná se například o steroidy, fenoly, flavonoly, katechiny, antranoly, chinony, saponiny, taniny, leukoantokynidin a kyanidinové heterozidy.

Účinné látky

steroidy, katechiny, antranoly, fenoly, kyanidinové heterozidy, flavanoly a flavanony, chinony, leukoantokyanidin, saponiny a taniny.

Výskyt

Ubos je strom z nížinných oblastí Amazonie, dorůstající až 20 metrů výšky.

Příprava ubosu

Na přípravu nálevu 1-2 lžíce kůry zalijte cca 700-800 ml studené vody, přiveďte k varu a na mírném ohni 20 minut povařte. Poté sceďte. Užívá se 3x denně. Při kožních obtížích můžeme kombinovat pití čaje s potíráním postižených míst, podle potřeby nebo 2x denně.

 

Dávejte si pozor!

Nevhodné pro těhotné a ženy plánující otěhotnění a kojící ženy a malé děti. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Slevy a tipy

Kontryhel nať

Kontryhel pomáhá při všech zánětlivých problémech v oblasti podbřišku, ... více

Šalvěj nať

Šalvěj se používá při zánětech v krku, zánětech dásní, jazyka ... více

Cholesterolbylinková směs

Společné působení bylin v této směsi čistí krev i celý cévní ... více

Co vás zajímá o ubosu

  Dotazy k bylinkám

 • Zaujmula mě bylina ubus kůra,která má pozitivní vliv na mykózy a poševní infekce. Je možno vybrat i bylinné koupele, aby měli tento vliv?

  Bohužel se mi nepodařilo najít mnoho informací o použití kůry mombínu žlutého při mykózách a poševních infekcích. Zdá se, že tato bylina je v tradiční medicíně používána k léčbě různých zdravotních problémů, ale informace o jejích specifických účincích jsou omezené.

 • Má použití čaje z Ubosu vliv na léčbu Lupénky, eventuelně co midoporučíte?

  Lupénka (psoriáza) je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje kůži, klouby a další orgány. K léčbě lupénky se obvykle používají léky, jako jsou kortikosteroidy, imunomodulátory, retinoidy a biologické léky. Tyto léky mohou pomoci snížit zánět a symptomy, jako jsou svědění, zarudnutí a šupiny.

  Čaj z ubosu je vyráběn z listů a stonků rostliny s názvem Carmona retusa. Tato rostlina se tradičně používá v asijských zemích pro své potenciální zdravotní přínosy, včetně podpory imunitního systému, detoxikace a snižování hladiny cukru v krvi. Nicméně, neexistují vědecké důkazy, které by potvrzovaly účinnost ubosu při léčbě lupénky.

  Pokud máte lupénku, doporučuji se poradit s odborníkem na zdraví, který vám může doporučit nejvhodnější léčebný plán. Kromě léků můžete také zvážit následující kroky pro zlepšení svého zdraví:

  • Udržujte zdravý životní styl: Zdravá strava, dostatek spánku a pravidelná fyzická aktivita mohou pomoci udržovat imunitu a snížit zánět.

  • Vyhněte se faktorům, které mohou zhoršovat lupénku: Některé potraviny, stres, kouření a alkohol mohou zhoršovat lupénku. Snažte se minimalizovat vystavení těmto faktorům.

  • Používejte hydratační krémy: Pravidelné používání hydratačních krémů může pomoci snížit suchost a šupinky na kůži.

  • Vyhledávejte podporu: Lupénka může být stresující a ovlivnit vaše duševní zdraví. Hledání podpory od rodiny, přátel nebo terapeuta může pomoci udržet pozitivní mysl a zvládat stres.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.