Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
DOPRAVA s WE|DO za 29 Kč od 299Kč nákupu ZDARMA!

Konopné semínko neloupané Konopí seté

Zdrojem konopného semínka je konopí seté (latinsky Cannabis sativa), které však obsahuje zcela zanedbatelné množství tetrahydrokanabinolu (THC). ... více o

Kód zboží 00392
Latinský názevCannabis sativa
Bylík.skKonopné Konopa siata semienko nelúpané

Doprava z WE|DO od 29 Kč, od 299 Kč zdarma Doba dodání

100g
33 Kč
150g
37 Kč
200g
44 Kč
250g
51 Kč
300g
63 Kč
400g
76 Kč
500g
87 Kč
750g
113 Kč
1000g
146 Kč
Dostupnost: skladem > 1 kg


Vše o

Konopné semínko neloupané

Konopné Zdrojem konopného semínka je konopí seté (latinsky Cannabis sativa), které však obsahuje zcela zanedbatelné množství tetrahydrokanabinolu (THC). Není proto třeba se obávat vedlejších psychotropních účinků.

V neloupaném konopném semínku je zastoupeno významné množství nenasycených mastných kyselin, především omega 3 a omega 6. Najdeme v něm také bílkoviny, některé vitaminy a minerální látky: zejména vitamin B1, B2, B3, B6, C a E, draslík, hořčík, jód, měď, vápník, zinek a železo. Svým složením přispívá k normální činnosti srdce a rovněž podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.

V kuchyni má konopné semínko široké využití. Skvěle se hodí kupříkladu do zeleninových salátů, pomazánek, ovesných a jiných kaší. Může se použít také jako posypka na nejrůznější domácí pečivo, dezerty a cukrovinky. Je pro něj charakteristická jemná chuť s oříškovým podtónem, loupané semínko je navíc velmi dobře stravitelné.

Zajímavé odkazy

Účinné látky

Konopná semínka jsou tvořená z 25 % jednoduchými proteiny, 31 % tuky a 34 % uhlohydráty. Obsahují 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které si lidské tělo v běžných podmínkách neumí syntetizovat. Semínka obsahují také chlorofyl a lecitin, vysoký obsah vitamínů - A, B, B1, B2, B3, B6, C, E, P a F, minerálů - hořčíku, železa, fosforu, draslíku, vápníku, zinku, jódu, chromu, stříbra, lithia, síry…

Slevy a tipy

Para ořechyplod

Para ořechy rostou výhradně v Amazonském pralese, kde jsou velice ceněny ... více

Lékořicekořen

Kořen lékořice se používá k usnadnění odkašlávání a uvolnění ... více

Chia semínko

Chia semínka působí blahodárně na celý náš organismus, podporují ... více

Paprika pálivámletá

Paprika s ostřejší chutí k univerzálnímu použití v kuchyni ... více

Co vás zajímá o

  • Konopná semínka dodáváte k přímé spotřebě, nebo se musí ještě nějak upravovat? Oloupat, nebo něco jiného. Mohou se jíst celá?

    Loupaná konopná semínka mohou být konzumována celá a nemusí se nijak zvlášť upravovat. Mohou být konzumována syrová, přidávána do smoothies, müsli, jogurtu nebo používána jako přísada do pečiva a jiných pokrmů. Konopná semínka jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, zdravých tuků a vlákniny a obsahují mnoho živin, vitamínů a minerálů.

    Neloupaná semínka, znamená to, že mají ochranný obal, který je třeba odebírat při konzumaci. Tento obal je poměrně tvrdý a vláknitý a může být pro některé lidi obtížné ho trávit. Někteří lidé mohou také mít problémy s trávením, pokud konzumují příliš mnoho neloupaných konopných semen, protože obsahují vlákninu. Nicméně, pokud se semínka konzumují s umírněností, mohou být pro mnoho lidí zdravým zdrojem výživy.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.