Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Flor de Arena nať

Flor de Arena (latinsky Tiquilia paronychioides) patří mezi tradiční léčivé rostliny Jižní Ameriky. ... více o Flor de Arena

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00250
Latinský název Tiquilia paronychioides
Bylík.skFlor de Arena vňať

Doprava od 59 Kč, od 599 Kč nákupu zdarma Doba dodání

30g
70 Kč
50g
98 Kč
100g
164 Kč
150g
210 Kč
200g
274 Kč
250g
338 Kč
300g
391 Kč
400g
513 Kč
500g
605 Kč
Dostupnost: skladem > 1 kg | dostanete tento týden
 • GLS - na pobočku dostanete tento týden
 • WE|DO BOX dostanete tento týden
 • WE|DO POINT dostanete tento týden
 • WE|DO HOME dostanete tento týden
 • Na pobočku Zásilkovny do 5kg dostanete tento týden
 • Balíkovna dostanete tento týden
 • PPL - na pobočku dostanete tento týden
 • Zásilkovna domů dostanete tento týden
 • PPL - na adresu dostanete tento týden
 • GLS - na adresu dostanete tento týden
 • Česká pošta - Balík do ruky dostanete tento týden

Vše o Flor de Arena

Flor de Arena nať

Flor de Arena Flor de Arena (latinsky Tiquilia paronychioides) patří mezi tradiční léčivé rostliny Jižní Ameriky. Domovem této drobné divoce rostoucí byliny, která kolem sebe šíří příjemnou vůni, je oblast peruánských And. Jsou pro ni charakteristické bělavé hroznovité květy a oválné listy pokryté stříbřitým chmýřím. Plody ukrývají mnoho malých semínek.

Bylinka, kterou znaly a využívaly již domorodé indiánské kmeny, poutá pozornost moderního bádání. Bylo mimo jiné zjištěno, že obsahuje steroidní sloučeniny, flavonoidy, polyfenolové kyseliny, esenciální mastné kyseliny a celou řadu minerálních látek.

Pro zdravotní účely je sbírána nadzemní část léčivky. Při její přípravě je třeba pamatovat na skutečnost, že na rozdíl od většiny dalších peruánských bylin se Flor de Arena připravuje jako nálev.

Účinné látky

steroidní sloučeniny (β-sitosterol, campesterol, stigmasterol), flavonoidy (quercetin, rutosid, hyperosid), polyfenolové kyseliny (rozmarýnová a kávová), esenciální mastné kyseliny (arachidonová, linoleová, oleopalmitová, oleicinová), makroelementy (Ca, Mg, K, Na), mikroelementy (Fe, Cu, Mn, Se, Zn, Cr) .

Výskyt

Drobná, silně aromatická peruánská rostlina s hroznovitými květy, divoce rostoucí v oblasti peruánských And. Její výhonky a oválné lístky pokrývá jemné chmýří. Nenápadné plody obsahují malá semínka. 

Příprava Flor de Arena

Jednu čajovou lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody a zakryté nechte 15 minut vylouhovat. Sceďte a užívejte 2-3x denně. 

Dávejte si pozor!

Nevhodné pro těhotné a kojící ženy a malé děti.

Slevy a tipy

Meruňkynesířené

Sušené meruňky obsahují 5x více učinných látek než čerstvě ... více

Rychlejší hubnutíbylinková směs

Bylinná směs pro rychlý boj s nadváhou. ... více

Datle bez peckysušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let ... více

Řepík nať

Řepík příznivě působí na činnost jater a žlučníku, zlepšuje ... více

Co vás zajímá o Flor de Arena

  Dotazy k bylinkám

 • Mam již 5 týden problémy s dnou v kloubu pravé nohy. Jak dlouho bych mel užívat odvar z flor de arena? A kdy tuto bylinku zase vysadit?

  Flor de Arena (Cat's Claw) může být účinný při boji proti dně díky svým protizánětlivým účinkům. Doporučená dávka by měla být individuální, ale obecně se doporučuje užívat odvar z této byliny po dobu 4-6 týdnů. Po této době by měl být efekt patrný. Pokud stále máte příznaky dny, můžete odvar užívat déle, ale je důležité konzultovat s lékařem.

  Je také důležité si uvědomit, že Flor de Arena může ovlivnit imunitní systém a může interagovat s některými léky. Pokud užíváte nějaké léky nebo máte nějaké zdravotní problémy, měli byste se poradit s lékařem, zda je užívání této byliny pro vás bezpečné.

 • Mohu se ještě zeptat na bylinku flor de arena? Proč se nesmí překročit dávka 1 lžička na skleničku, musí se pít 1 sklenička nebo v jedné dávce mohou vypít více? A může se tato bylina kombinovat s ostropestřec marianským? Je s něčím kontraindikovana?

  Flor de arena, také známá jako písečný kořen, je bylina původem z Jižní Ameriky, která se tradičně používá k podpoře trávicího systému a pro své protizánětlivé účinky. Pokud jde o dávkování, obecně se doporučuje užívat 1 lžičku na sklenici vody a nepřekračovat tuto dávku.

  Pokud jde o kombinaci s dalšími bylinkami a léky, vždy je nejlepší konzultovat s lékařem nebo kvalifikovaným bylinářem. Pokud užíváte antibiotika, je důležité dávat pozor na možné interakce s bylinami. Flor de arena je obecně považována za bezpečnou bylinu, ale u některých jedinců může způsobit alergickou reakci.

  Co se týče kombinace s ostropestřcem mariánským, neexistují žádné známé interakce mezi těmito bylinkami. Nicméně, pokud máte nějaké konkrétní zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, měli byste se poradit s odborníkem před začátkem užívání jakékoli nové byliny.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.