Oliva list Olivovník evropský

Olivovníky a především jejich chutné plody, ze kterých se lisuje světově oblíbený olivový olej, zná prakticky každý. Málokdo však ví, že opravdový poklad ukrývají také ... více o Olivě

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 02307
Latinský názevOlea europaea

Doprava od 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

30g
20 Kč
50g
25 Kč
100g
34 Kč
150g
41 Kč
200g
51 Kč
250g
61 Kč
300g
73 Kč
Dostupnost: skladem > 10 kg | dostanete zítra

Vše o Olivě

Olivovníky proslavily jejich plody, ovšem také opomíjené listy stojí za pozornost

Olivovníky a především jejich chutné plody, ze kterých se lisuje světově oblíbený olivový olej, zná prakticky každý. Málokdo však ví, že opravdový poklad ukrývají také listy tohoto subtropického stromu.

Zdrojem oliv je slavný olivovník evropský

OlivaRod olivovníků zahrnuje několik desítek druhů, vůbec nejznámějším je však bezesporu olivovník evropský (latinsky Olea europia), jehož domovem je oblast Středozemního moře. Hojně je rozšířen nejenom v jižní Evropě, ale také například v severní Africe a na západním pobřeží Asie.

Tento stálezelený strom, případně keř, který dorůstá do maximální výšky přibližně 10 metrů, má nízký kmen a bohatě rozvětvenou korunu. Kožovité listy jsou jednoduché řapíkaté, mají protáhlý elipsovitý tvar a zejména na své spodní straně nesou charakteristicky zelenou barvu se stříbřitým nádechem. Olivovník vykvétá drobnými žlutavými květy, které tvoří úžlabní laty a příjemně voní. Plodem je dužnatá peckovice s tvrdou peckou - oliva. Kořenový systém je obvykle velmi hluboko uložený.

Milujete olivy? Vyzkoušejte i olivové listy!

Listy přispívají k normální funkci dýchacího a kardiovaskulárního systému, kdy mají mimo jiné pozitivní působení na krevní tlak. Podporují metabolismus lipidů, tudíž je může vyzkoušet také ten, kdo si chce udržet zdravou hladinu cholesterolu v krvi. V neposlední řadě je třeba zmínit i příznivé působení na trávení, kdy napomáhají zachovávat normální činnost gastrointestinálního traktu.

Olivovník evropský je známým antioxidantem, to znamená, že chrání buňky před oxidativním stresem. Je pomocníkem pro udržení normální hladiny cukru v krvi, blahodárně působí na ledviny i močové cesty a podporuje také přirozenou obranyschopnost organismu.

Sušené olivové listy (případně i čerstvé, pokud jsou k dispozici) je možné připravovat klasicky jako nálev. Ve farmacii se zpracovávají rovněž jako tekutý koncentrát a následně slouží pro výrobu nejrůznějších doplňků stravy. Není bez zajímavosti, že výtažky z listů olivovníku jsou oblíbené také v kosmetickém průmyslu, kdy jsou součástí například některých oblíbených pleťových produktů.

Olivovník je ceněnou kulturní plodinou

Tento půvabný strom se může pochlubit prastarou tradicí využití coby kulturní plodina. Jeho plody se sbírají ještě zelené nedozrálé (zelené olivy) nebo již tmavé zralé (černé olivy), dělá se z nich rovněž vysoce ceněný a světově proslulý olivový olej. Výtažky z oliv stejně jako olej mají pestré využití nejenom v gastronomii, ale také v kosmetice, parfumářství a v neposlední řadě i v lékařství.

Vyhledávané a ceněné je olivové dřevo, které má líbivý vzhled a navíc je velmi tvrdé, což z něj dělá oblíbenou surovinu například v řezbářství.

Chcete pěstovat vlastní olivovník? Obrňte se velkou trpělivostí!

Nejeden návštěvník Středomoří je okouzlen olivovníky. Obzvláště starší exempláře poutají pozornost pro svůj atraktivní vzhled, kdy je pro ně typický například silně pokroucený kmen. Ten, kdo si chce vypěstovat vlastní strom na zahradě, bude potřebovat zejména notnou dávku trpělivosti.

Olivovník je velmi odolný a nenáročný, nemá žádné zvláštní nároky na pěstování. Miluje slunné stanoviště a suchou kamenitou půdu, nevyžaduje tedy bohatou zálivku ani hnojení. V našich podmínkách se většinou pěstuje v květináči, aby jej bylo možné ukrýt před zimou. Právě to jediné, co mu nedělá dobře, jsou totiž silné mrazy.

Na druhou stranu se však jedná o velmi pomalu rostoucí rostlinu, která se odmění svými plody nejdříve až po dlouhých dvaceti letech, mnohdy ještě později. Zajímavostí je také vysoká dlouhověkost, není problém se v jižní Evropě setkat s olivovníky, jejichž stáří je až neuvěřitelných několik tisíc let!

Příprava Olivu

Nálev - čaj se připravuje z 1 čajové lžičky řezaných listů na 1/4 l šálek vroucí vody, pod pokličkou necháme 10 - 15 minut vylouhovat. Scedíme. Užívá se 2 – 3x denně.

Slevy a tipy

Pampeliška kořen jemně mletý

Pampeliška se používá na trávicí orgány a jako posilující prostředek ... více

Datle bez pecky sušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let ... více

Divizna květ

Divizna patří mezi nejstarší léčivé rostliny, je vhodná i pro děti ... více

Skořice 5 cm celá

Kůra skořicovníku charakteristicky svinutá do ruličky ... více

Skořice cejlonská mletá

Je to vynikající koření do sladkého pečiva, cukroví, sušenek a ... více

Kurkuma

Indický šafrán dodá jídlům nádhernou žlutou barvu ... více

Ananas sušené kroužky

Ananas je bohatým zdrojem vitamínu C. Ten spolu s beta karotenem a enzymem ... více

Lékořice kořen

Kořen lékořice se používá k usnadnění odkašlávání a uvolnění ... více

Chia semínko

Chia semínka působí blahodárně na celý náš organismus, podporují ... více

Lískové ořechy

Lísková jádra jsou bohatým zdrojem užitečných a zdraví prospěšných ... více

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.