Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Ubos kůra Mombín žlutý

Ubos neboli mombín žlutý (latinsky Spondias mambin) je subtropický až tropický strom, jehož domovem je především Střední a Jižní Amerika. ... více o ubosu

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00248
Latinský názevSpondias mombin
Bylík.skUbos Mombin žltý kôra
Dostupnost: skladem < 250 g

Vše o ubosu

Ubos kůra

UbosUbos neboli mombín žlutý (latinsky Spondias mombin) je subtropický až tropický strom, jehož domovem je především Střední a Jižní Amerika. Má velké zpeřené listy elipsovitého tvaru, aromatické bílé květy, plodem je jedlá peckovice žluté barvy a oválného tvaru. Svým tvarem připomíná například naše švestky, chuť je však spíše kyselá. V oblastech rozšíření jsou tyto plody vyhledávaným ovocem.

Ceněná je však i kůra stromu, která bývá většinou silně popraskaná, a jsou na ní početné výstupky. Pro tamní domorodé obyvatelstvo je důležitou součástí tradičního lidového léčitelství. Dřevina totiž obsahuje široké spektrum látek, jedná se například o steroidy, fenoly, flavonoly, katechiny, antranoly, chinony, saponiny, taniny, leukoantokynidin a kyanidinové heterozidy.

Účinné látky

steroidy, katechiny, antranoly, fenoly, kyanidinové heterozidy, flavanoly a flavanony, chinony, leukoantokyanidin, saponiny a taniny.

Výskyt

Ubos je strom z nížinných oblastí Amazonie, dorůstající až 20 metrů výšky.

Příprava ubosu

Na přípravu nálevu 1-2 lžíce kůry zalijte cca 700-800 ml studené vody, přiveďte k varu a na mírném ohni 20 minut povařte. Poté sceďte. Užívá se 3x denně. Při kožních obtížích můžeme kombinovat pití čaje s potíráním postižených míst, podle potřeby nebo 2x denně.

 

Dávejte si pozor!

Nevhodné pro těhotné a ženy plánující otěhotnění a kojící ženy a malé děti. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Slevy a tipy

Chia semínko

Chia semínka působí blahodárně na celý náš organismus, podporují ... více

Ostropestřecmletý plod

Ostropestřec mariánský se nejvíce používá na prevenci, ochranu ... více

Datle bez peckysušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let ... více

Meduňkanať

Meduňka pomáhá při nespavosti, stavech neklidu a podrážděnosti, ... více

Co vás zajímá o ubosu

  Dotazy k bylinkám

 • Zaujmula mě bylina ubus kůra,která má pozitivní vliv na mykózy a poševní infekce. Je možno vybrat i bylinné koupele, aby měli tento vliv?

  Bohužel se mi nepodařilo najít mnoho informací o použití kůry mombínu žlutého při mykózách a poševních infekcích. Zdá se, že tato bylina je v tradiční medicíně používána k léčbě různých zdravotních problémů, ale informace o jejích specifických účincích jsou omezené.

 • Má použití čaje z Ubosu vliv na léčbu Lupénky, eventuelně co midoporučíte?

  Lupénka (psoriáza) je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje kůži, klouby a další orgány. K léčbě lupénky se obvykle používají léky, jako jsou kortikosteroidy, imunomodulátory, retinoidy a biologické léky. Tyto léky mohou pomoci snížit zánět a symptomy, jako jsou svědění, zarudnutí a šupiny.

  Čaj z ubosu je vyráběn z listů a stonků rostliny s názvem Carmona retusa. Tato rostlina se tradičně používá v asijských zemích pro své potenciální zdravotní přínosy, včetně podpory imunitního systému, detoxikace a snižování hladiny cukru v krvi. Nicméně, neexistují vědecké důkazy, které by potvrzovaly účinnost ubosu při léčbě lupénky.

  Pokud máte lupénku, doporučuji se poradit s odborníkem na zdraví, který vám může doporučit nejvhodnější léčebný plán. Kromě léků můžete také zvážit následující kroky pro zlepšení svého zdraví:

  • Udržujte zdravý životní styl: Zdravá strava, dostatek spánku a pravidelná fyzická aktivita mohou pomoci udržovat imunitu a snížit zánět.

  • Vyhněte se faktorům, které mohou zhoršovat lupénku: Některé potraviny, stres, kouření a alkohol mohou zhoršovat lupénku. Snažte se minimalizovat vystavení těmto faktorům.

  • Používejte hydratační krémy: Pravidelné používání hydratačních krémů může pomoci snížit suchost a šupinky na kůži.

  • Vyhledávejte podporu: Lupénka může být stresující a ovlivnit vaše duševní zdraví. Hledání podpory od rodiny, přátel nebo terapeuta může pomoci udržet pozitivní mysl a zvládat stres.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.