Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
DOPRAVA s WE|DO za 29 Kč od 299Kč nákupu ZDARMA!

Ginkgo biloba list Jinan dvoulaločný

Jinan dvoulaločný (latinsky Ginkgo biloba) je statný strom s rozložitou korunou a neobvykle tvarovanými jasně zelenými listy, které jsou rozděleny zářezem na dva výrazn ... více o Ginka biloby

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00176
Latinský názevGingo biloba
Teplota vaporizace130°C
Bylík.skGinkgo biloba Ginko dvojlaločné list

Doprava z WE|DO od 29 Kč, od 299 Kč zdarma Doba dodání

30g
34 Kč
50g
44 Kč
100g
66 Kč
150g
81 Kč
200g
102 Kč
250g
123 Kč
300g
145 Kč
400g
186 Kč
Dostupnost: skladem > 1 kg


Vše o Ginka biloby

Ginkgo biloba list

Ginkgo biloba Jinan dvoulaločný (latinsky Ginkgo biloba) je statný strom s rozložitou korunou a neobvykle tvarovanými jasně zelenými listy, které jsou rozděleny zářezem na dva výrazné laloky. A ač se to na první pohled nezdá, nejedná se o listnatý strom, nýbrž o jehličnan.

Ginkgo biloba má celkově blahodárný vliv na oběhový systém, mimo jiné podporuje mikrocirkulaci cévního systému, respektive periferní oběhový systém, čímž působí pozitivně na oči a sluch. Může ulevit při nepříjemném pocitu těžkých nohou. Napomáhá udržovat normální činnost mozku, podílí se na uchování duševní rovnováhy, podporuje paměť a kognitivní schopnosti. Příznivě ovlivňuje oblast fyzického zdraví, má význam při metabolismu cholesterolu a náleží mezi antioxidanty, tudíž chrání buňky před oxidativním stresem.

A ještě jedna drobná zajímavost. Tento krásný strom se může pyšnit vskutku prastarým původem, na naší planetě totiž rostli již v době druhohor, kdy se po Zemi proháněli dinosauři.

Zajímavé odkazy

Účinné látky

Listy ginka obsahují flavonoidy - quercetin, kempferol, biflavonoidy - ginkgetin, amentoflavon, bilobetin, diterpenlaktony - gongolidy A, B, C, sesquiterpeny - bilobalid, proanthokyanidiny, jinanové kyseliny - alkylfenoly a alkenylfenoly. Jsou to látky, které se odborně nazývají "ginkgolides" a nejsou obsaženy v žádné jiné rostlině.

Výskyt

Jinan dvoulaločný je nejstarší strom na naší planetě a vyznačuje mimořádnou odolností vůči klimatickým změnám. Pochází z Číny, od roku 1730 je znám v Evropě jako parkový strom, nyní se pěstuje i kvůli léčivým účinkům. 

Příprava Ginko biloby

Nálev připravíme zalitím 2 čajových lžiček 1/4 l vody o teplotě 95°C. Nechte louhovat 3-8 minut. Lze osladit medem. Obvyklé dávky jsou 40 mg 3x denně nebo 2x denně 80 mg. Doporučená doba léčby je od 6 týdnů do 3 měsíců.

Dávejte si pozor!

Zvýšené opatrnosti je třeba při kombinaci s léky snižující krevní srážlivost !

Slevy a tipy

Pampeliškakořen

Pampeliška se používá na trávicí orgány a jako posilující prostředek ... více

Kozlíkkořen

Kozlík se podává jako sedativum při nespavosti, stresech, bolestech ... více

Skořice cejlonskámletá

Je to vynikající koření do sladkého pečiva, cukroví, sušenek a ... více

Lékořicekořen

Kořen lékořice se používá k usnadnění odkašlávání a uvolnění ... více

Sennalist

List senny patří k nejpoužívanějším přírodním projímadlům ... více

Co vás zajímá o Ginka biloby

  Dotazy k bylinkám

 • Máme doma 5 ročný strom ginco. Zaujíma ma, keď mám vysoký krvný tlak, či môžem konzumovať čaj z jeho listov. Manžel má cukrovku, tiež môže konzumovať čaj z listov ginco?

 • Existuje bylina na snížení vysoké hladiny serotoninu?

  Existuje několik bylin, které mohou potenciálně pomoci snížit hladinu serotoninu, i když je důležité zdůraznit, že tyto byliny by měly být užívány pouze po konzultaci s lékařem nebo odborníkem na bylinky. Je nutné zvážit individuální zdravotní stav a případné interakce s léky, které již užíváte.

  • Ginkgo biloba - Tato bylina je známá pro své antioxidantní a kognitivní zlepšující účinky. Ginkgo může modulovat hladiny neurotransmiterů, včetně serotoninu, a podporovat rovnováhu mezi inhibičními a excitačními neurotransmitery.
  • Kozlík lékařský (Vitex agnus-castus) - Kozlík lékařský je známý pro své účinky na hormonální rovnováhu a může modulovat hladiny serotoninu tím, že ovlivňuje hladiny dopaminu a prolaktinu.

  Pokud jde o snížení hladiny serotoninu, může být obtížné najít bylinky, které by přímo cílily na tuto látku. Místo toho byste mohl zvážit řešení, která podporují celkovou rovnováhu neurotransmiterů a nervový systém. Například bylinky, které podporují uklidnění a relaxaci, jako je meduňka, heřmánek nebo šípkový čaj, mohou pomoci při řešení příznaků spojených s nerovnováhou serotoninu.

  Je důležité opakovat, že bylinky by měly být užívány pouze po konzultaci s lékařem nebo odborníkem na bylinky, který vám může poskytnout vhodné dávkování a pokyny k jejich užívání. Navíc, pokud máte podezření na problém se serotoninem, je nejlepší konzultovat tuto situaci s lékařem, který může provést přesné vyšetření a předepsat vhodnou léčbu.

 • Strom pěstuji na zahradě.Kolik listů jinanu je vhodné dát na 1l vody a jak dlouho se louhuje,mají se listy i krátce převařit?

  Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) je známý svými pozitivními účinky, především na zlepšení krevního oběhu a podporu duševního zdraví. Při přípravě čaje z listů jinanu postupujte následovně:

  • Na 1 litr vody použijte asi 5-10 listů jinanu, v závislosti na tom, jak silný chcete čaj.

  • Listy jinanu omyjte a nechte je oschnout.

  • Přiveďte vodu k varu a vložte do ní listy jinanu. Nechte je vařit asi 1-2 minuty, aby se uvolnily účinné látky.

  • Poté stáhněte zdroj tepla a nechte čaj louhovat 10-15 minut.

  • Čaj přeceďte a můžete ho pít.

  Pokud se jedná o listy z vaší zahrady, ujistěte se, že nebyly vystaveny chemickým postřikům nebo znečištění. Jinanový čaj můžete pít 1-2 šálky denně, ale doporučuje se konzultovat s lékařem nebo odborníkem na bylinky před zahájením pravidelné konzumace, aby byla zohledněna vaše individuální zdravotní situace.

 • Jaké byliny můžete doporučit při ADHD?

  Pro podporu při ADHD a souvisejících obtížích u dítěte existuje několik bylinek a přírodních doplňků stravy, které mohou pomoci. Mezi nejčastěji doporučované patří:

  • Ginkgo biloba: Podporuje kognitivní funkce, zlepšuje krevní oběh a podporuje koncentraci.
  • Rozchodnice růžová: Pomáhá zlepšit duševní výkon, snižuje únavu a zlepšuje náladu.
  • Ženšen: Může pomoci s únavou, podporuje kognitivní funkce a zlepšuje koncentraci.
  • Ashwagandha: Může pomoci s úzkostí, stresovými situacemi a podporuje kognitivní funkce.
  • Kurkuma: Obsahuje antioxidanty a protizánětlivé látky, může pomoci s náladou a zlepšit kognitivní funkce.

  Důležité je však si uvědomit, že přírodní doplňky stravy nejsou náhradou za léčbu a konzultace s lékařem je v případě ADHD vždy nutná. Mohou však pomoci jako doplněk k léčbě a snížit potřebu chemických léků. Při výběru bylin a doplňků stravy je vhodné konzultovat s odborníkem, jako je lékař nebo kvalifikovaný bylinkář.

 • Můžu si smíchat ginko, zelený čaj, jasmín a ibišek?

  Ano, můžete si tyto bylinky smíchat do čajové směsi. Tyto bylinky mají různé účinky a chutě, takže by mohly vytvořit zajímavou a chutnou kombinaci. Pokud máte konkrétní důvod pro užívání těchto bylinek, můžete přizpůsobit poměr jednotlivých bylinek podle toho, který účinek potřebujete posílit.

 • Proč se nemá sladit čaj z Ginkgo biloby a Borovicových výhonků?

  U bylin Ginkgo biloba a Borovice výhonky se nedoporučuje sladit medem především z toho důvodu, že přílišné množství cukru (včetně medu) může ovlivnit jejich účinnost a účinky. Tyto byliny mají své vlastní účinné složky, které mají příznivé účinky na zdraví a nedoporučuje se je kombinovat s jinými látkami, které by mohly snížit jejich účinnost.

  Ginkgo biloba je známý svými antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály, zlepšují krevní oběh a podporují mozkovou funkci. Borovice má antibakteriální a protizánětlivé účinky a může pomoci při respiračních problémech a problémech s kůží. Obě byliny jsou také známy svým obsahem terpenů, které mají charakteristickou vůni a mohou mít příznivé účinky na zdraví.

  Použití přílišného množství cukru (včetně medu) může snížit účinnost těchto bylin, takže se doporučuje užívat je samostatně a bez slazení. Pokud máte otázky ohledně užívání bylin a medu, měli byste se poradit se svým lékařem nebo odborníkem na bylinky.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.