Chuchuhuasi kůra

Chuchuhuasi (vyslovuje se „čučuasi“) je až 30 metrů vysoký statný baldachýnový strom, který je rozšířený v tropických deštných pralesech Jižní Ameriky. ... více o Chuchuhuasi

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00259
Latinský názevMaytenus macrocarpa

Doprava od 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
82 Kč
100g
134 Kč
150g
177 Kč
200g
231 Kč
250g
286 Kč
300g
328 Kč
400g
431 Kč
Dostupnost: skladem < 500 g

Vše o Chuchuhuasi

Chuchuhuasi kůra

Chuchuhuasi Chuchuhuasi (vyslovuje se „čučuasi“) je až 30 metrů vysoký statný baldachýnový strom, který je rozšířený v tropických deštných pralesech Jižní Ameriky. Je pro něj charakteristické velmi tvrdé dřevo, a to včetně hladké načervenalé kůry. Oválné listy jsou kožovitě lesklé a až 30 cm dlouhé, bělavé až nazelenalé květy jsou naopak spíše drobné a poměrně nevýrazné. Botanický název stromu je mayten velkoplodý (latinsky Maytenus laevis, syn. Maytenus macrocarpa).

K léčebným účelům se využívá zejména kůra, někdy i včetně vnitřního lýka. Moderními výzkumy bylo zjištěno, že obsahuje mimo jiné alkaloidy, organické kyseliny, triterpeny, saponiny, isoflavonoid, katechiny, chinony, třísloviny a některé minerální látky.

Kůra chuchuhuasi se připravuje nejčastěji jako odvar. V oblastech přirozeného výskytu je dokonce oblíbenou součástí tradičních alkoholických nápojů.

Účinné látky

alkaloidy - spermidinové, sesquiterpenové, organické kyseliny, saponiny, chinony, triterpeny, katechiny, isoflavonoid - evoniatin. Mezi aktivními substancemi se nachází i proteokináza C. 

Výskyt

Chuchuhuasi je strom z Amazonie. Jeho tvrdá kůra je v Peru po staletí využívaná v etnické medicíně. 

Příprava Chuchuhuasi

Odvar - 1 – 2 lžičky kůry zalít 3/4l studené vody, přivést k varu a na mírném ohni 20 minut povařit. Scedit. Užívá se teplé 3x denně, 1/2 hodiny před a nebo 1 hodinu po jídle. Z kůry chuchuhuasi je možno vyrobit likér. Může se použít samotné chuchuhuasi, směs s Vilcacorou nebo Tahuari. Po zalití alkoholem ponechte stát minimálně 3 týdny.

Dávejte si pozor!

Nevhodné pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Nepřekračujte doporučené dávkování. Užití odvaru ve vyšších dávkách může vyvolat zvýšení tepové frekvence. V tomto případě snižte dávku a odvar připravujte v nižší koncentraci (z jedné lžičky).

Slevy a tipy

Řebříček nať

Řebříček obecný je vynikajícím dezinfekčním, protizánětlivým ... více

Kopřiva nať s listem

Kopřiva je jedna z našich nejlepších léčivých rostlin s univerzálním ... více

Kurkuma

Indický šafrán dodá jídlům nádhernou žlutou barvu ... více

Badyán plod

Badyán se pro svou vůni podobnou anýzu a pro svůj krásný hvězdicový ... více

Lípa květ

Květ lípy se používá při chřipce a nachlazení, při horečkách ... více

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.