Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Jetel červený květ řezaný luční

Trifolium pratense, též známý jako červené jetel, patří mezi rostliny z čeledi bobovité a je původem z Evropy, Asie a Afriky. Rostlina se hojně využívá v tradiční medicíně ... více o Jeteli červeném

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00039
Latinský názevTrifolium pratense
Bylík.skĎatelina červená lúčna kvet rezaný

Doprava od 59 Kč, od 599 Kč nákupu zdarma Doba dodání

10g
34 Kč
30g
63 Kč
50g
87 Kč
100g
145 Kč
150g
184 Kč
200g
240 Kč
250g
295 Kč
Dostupnost: 3-4 dny | dostanete do 22.4.
 • GLS - na pobočku dostanete do 22.4.
 • WE|DO BOX dostanete do 22.4.
 • WE|DO POINT dostanete do 22.4.
 • WE|DO HOME dostanete do 22.4.
 • Na pobočku Zásilkovny do 5kg dostanete do 22.4.
 • Balíkovna dostanete do 22.4.
 • PPL - na pobočku dostanete do 22.4.
 • Zásilkovna domů dostanete do 22.4.
 • PPL - na adresu dostanete do 22.4.
 • GLS - na adresu dostanete do 22.4.
 • Česká pošta - Balík do ruky dostanete do 22.4.

Vše o Jeteli červeném

Jetel červený Trifolium pratense, též známý jako červené jetel, patří mezi rostliny z čeledi bobovité a je původem z Evropy, Asie a Afriky. Rostlina se hojně využívá v tradiční medicíně a má několik léčivých účinků. Níže je uveden několik z nich.

Menopauza: Trifolium pratense se hojně používá jako přírodní alternativa pro hormonální substituční terapii (HST) při menopauze. Bylo prokázáno, že obsahuje fytoestrogeny, které mohou pomoci snížit některé příznaky menopauzy, jako jsou návaly horka a pocení. Kardiovaskulární zdraví: Rostlina může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a zlepšit kardiovaskulární zdraví. To je způsobeno přítomností isoflavonů, což jsou látky, které mohou mít pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Existuje několik studií, které naznačují, že konzumace Trifolium pratense může mít pozitivní vliv na zdraví kostí u žen v postmenopauzálním věku, kdy dochází k úbytku kostní hmoty.

Zajímavé odkazy

Účinné látky

Droga obsahuje glykosidy, třísloviny, flavonoidy, barviva, fenolické látky, pryskyřice, silice, tanin a flavonové substance pratol a pratensol.

Výskyt

Louky, pastviny, lesní lemy, okraje cest, krmná rostlina

Lidové názvy Jetele červeného

Tato bylina je známa také pod názvy jetel luční, jetel rolní, jetel nachový, ďatelina, dětel, dětelina, dětelinka, jatel, jatelina, jatelina, jetelinka, koničina, listnačka, milostná zelinka nebo trojlístek jetel

Příprava Jetele červeného

Nálev - čaj - 2 lžičky sušeného květu jetele zalijeme 1/4 l vroucí vody a v přikryté nádobě 15 minut louhujeme, poté scedíme a pijeme 2 - 3x denně.

Slevy a tipy

Himalájská sůljemně mletá

Himalájská sůl obsahuje kombinaci 84 různých minerálů ... více

Maralíkořen

Má pozitivní vliv na játra, je vhodný při nechutenství, podporuje ... více

Fenyklplod

Fenykl je známý především pro své působení proti nadýmání a ... více

Co vás zajímá o Jeteli červeném

 • Je mi 59 let, přestala jsem brát hormony tablety, ale cítím že nejsem v pořádku. Poradíte mi nějaké bylinky, které nahradí estrogen a jiné ženské hormony?

  Je velmi důležité si uvědomit, že hormonální nerovnováha a problémy související s klimakteriem mohou být způsobeny mnoha faktory a mohou mít různé příčiny. Přírodní léčba a bylinné přípravky mohou být užitečné k podpoře zdraví během klimakteria, ale měli byste si být vědoma, že neexistuje žádná jednoduchá bylinná náhrada za estrogen a další ženské hormony.

  Nicméně, následující bylinky jsou často používány k podpoře zdraví během klimakteria a mohou pomoci s hormonální nerovnováhou:

  1. Řebříček: Má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky. Může pomoci s menstruačními křečemi a podporuje trávení.

  2. Červená jetelovina: Obsahuje fytoestrogeny, které mohou pomoci nahradit hormony, které se během klimakteria snižují. Také má protizánětlivé účinky a může pomoci s nespavostí.

  3. Maca: Tato bylina, která pochází z Peru, obsahuje fytoestrogeny a adaptogeny, které mohou pomoci s návaly horka a únavou.

  4. Ženšen: Obsahuje adaptogeny, které mohou pomoci s únavou, nespavostí a zlepšit kognitivní funkce.

  Je důležité si uvědomit, že každá žena je jedinečná a může reagovat na byliny a přírodní léčbu odlišně. Pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte léky, měli byste konzultovat použití bylinných přípravků s lékařem nebo odborníkem na přírodní medicínu před začátkem užívání.

 • Dotazy k bylinkám

 • Chtěla bych se zeptat jestli můžu pít čaj z červeného jetele současně s čajovou směsí na celulitidu?

  Obecně platí, že kombinace bylin není problémem, pokud jsou bezpečné a nepřinášejí žádné nežádoucí účinky. Čaj z červeného jetele a čajová směs na celulitidu jsou oba považovány za bezpečné, takže teoreticky by je bylo možné pít současně. Je vždy dobré se ujistit, zda jsou všechny obsažené bylinky pro vás bezpečné a jestli se nemohou nějak negativně ovlivňovat. Pokud máte nějaké obavy, můžete se poradit s lékařem.

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.