Ženšen červený kořen pravý 6-ti letý

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00327
Latinský názevPanax ginseng
Bylík.skŽenšen červený pravý 6-ročný koreň

Doprava od 59 Kč, od 599 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

10g
136 Kč
30g
364 Kč
50g
552 Kč
100g
1 001 Kč
150g
1 297 Kč
200g
1 725 Kč
250g
2 152 Kč
300g
2 455 Kč
400g
3 266 Kč
Dostupnost: skladem < 500 g

Podobné zboží jako Ženšen červený

Vše o Ženšenu pravém

Ženšen červený kořen

Ženšen červenýŽenšen pravý, známý také pod pojmenováním všehoj ženšenový (latinsky Panax ginseng), je rostlina z čeledi aralkovitých, jejíž domovinou jsou některé oblasti Číny, Ruska a Korei. Má dlanitě složené listy, nenápadné nazelenalé květy, plodem je šťavnatá peckovice. Pod zemí se ukrývá masivní kořenová hlava, z níž vyrůstají tenčí mrkvovité kořeny. Červený ženšen se odlišuje od toho bílého formou zpracování, před samotným sušením se totiž ještě speciálně upravuje párou.

U ženšenu pravého se uvádí zejména široké spektrum pozitivního působení v oblasti duševní zdraví. Stimuluje kognitivní a duševní výkon, ovlivňuje celkovou vitalitu, paměť a zvládání stresu. Lze jej vyzkoušet pro osvěžení těla, udržení fyzické kondice, zvýšení vytrvalosti a odolnosti stejně jako pro podporu bdělosti. Má blahodárné působení na sexuální zdraví včetně erekce. Ženšen náleží mezi antioxidanty, napomáhá udržovat správnou činnost svalů a normální hladinu glukózy v krvi. V neposlední řadě se mu připisuje schopnost uchovávat správnou funkci imunitního systému.

Ženšen je bezesporu takřka mystickou rostlinou, která si vybudovala celosvětový věhlas. Nejenže se uvádí bohaté léčivé vlastnosti, ale v místech původního rozšíření jí jsou připisovány také mnohé magické vlastnosti. Možná je to zapříčiněno tím, že kořen svým zvláštním tvarem připomíná lidské tělo.

Zajímavé odkazy

Účinné látky

Ginsenosidy, panaxosidy, ženšenové polysacharidy a proteoglykany, panaxynol, panaxydol, panaxytriol, gintonin, bioaktivní peptidy - prorenin, galanin, renin, fenolická sloučenina maltol, mastné kyseliny

Výskyt

Ženšen pravý je vytrvalá bylina z pohoří Čchang - Paj, dorůstající výšky až 60 cm

Příprava Ženšenu pravého

Čaj – odvar- dva plátky kořene vložíme do 1/4 l vody a přivedeme k varu. Na mírném ohni 15 minut povaříme, zakryté necháme zchladnout na požadovanou teplotu. Užívá se 1–3× denně. Vyvařené kořeny necháme na dně šálku, poté je můžeme zkonzumovat.

Dávejte si pozor!

Nežádoucí účinky se mohou projevit zvýšeným krevním tlakem, poruchami trávení, nespavostí a nervozitou. Diabetici by měli užívání ženšenu konzultovat s lékařem, jelikož ženšen může mírně snižovat hladinu cukru v krvi. Rovněž osoby užívající léky proti srážlivosti krve a diuretika - léky na zvyšování vylučování vody, by měly užívání ženšenu předem konzultovat se svým lékařem. Bezpečnost užívání ženšenu u těhotných a kojících žen a dětí nebyla zatím potvrzena.

Slevy a tipy

Meduňkanať

Meduňka pomáhá při nespavosti, stavech neklidu a podrážděnosti, ... více

Len hnědýsemeno

Lněné semínko pro svůj obsah škrobu, oleje a vlákniny působí jako ... více

Heřmánekkvět

Heřmánek představuje mezi léčivými rostlinami naprostou "hvězdu", ... více

Česnekgranulát

Oblíbené koření v podobě malých granulí sušeného česneku ... více

Kopřivanať s listem

Kopřiva je jedna z našich nejlepších léčivých rostlin s univerzálním ... více

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.