Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Ženšen červený kořen pravý 6-ti letý

Druh zboží Doplněnk stravy
Kód zboží 00327
Latinský názevPanax ginseng
Bylík.skŽenšen červený pravý 6-ročný koreň

Doprava od 59 Kč, od 599 Kč nákupu zdarma Doba dodání

10g
144 Kč
30g
385 Kč
50g
587 Kč
100g
1 069 Kč
150g
1 398 Kč
200g
1 858 Kč
250g
2 318 Kč
300g
2 654 Kč
400g
3 531 Kč
500g
4 189 Kč
Dostupnost: skladem < 1 kg

Podobné zboží jako Ženšen červený

Vše o Ženšenu pravém

Ženšen červený kořen

Ženšen červenýŽenšen pravý, známý také pod pojmenováním všehoj ženšenový (latinsky Panax ginseng), je rostlina z čeledi aralkovitých, jejíž domovinou jsou některé oblasti Číny, Ruska a Korei. Má dlanitě složené listy, nenápadné nazelenalé květy, plodem je šťavnatá peckovice. Pod zemí se ukrývá masivní kořenová hlava, z níž vyrůstají tenčí mrkvovité kořeny. Červený ženšen se odlišuje od toho bílého formou zpracování, před samotným sušením se totiž ještě speciálně upravuje párou.

U ženšenu pravého se uvádí zejména široké spektrum pozitivního působení v oblasti duševní zdraví. Stimuluje kognitivní a duševní výkon, ovlivňuje celkovou vitalitu, paměť a zvládání stresu. Lze jej vyzkoušet pro osvěžení těla, udržení fyzické kondice, zvýšení vytrvalosti a odolnosti stejně jako pro podporu bdělosti. Má blahodárné působení na sexuální zdraví včetně erekce. Ženšen náleží mezi antioxidanty, napomáhá udržovat správnou činnost svalů a normální hladinu glukózy v krvi. V neposlední řadě se mu připisuje schopnost uchovávat správnou funkci imunitního systému.

Ženšen je bezesporu takřka mystickou rostlinou, která si vybudovala celosvětový věhlas. Nejenže se uvádí bohaté léčivé vlastnosti, ale v místech původního rozšíření jí jsou připisovány také mnohé magické vlastnosti. Možná je to zapříčiněno tím, že kořen svým zvláštním tvarem připomíná lidské tělo.

Zajímavé odkazy

Účinné látky

Ginsenosidy, panaxosidy, ženšenové polysacharidy a proteoglykany, panaxynol, panaxydol, panaxytriol, gintonin, bioaktivní peptidy - prorenin, galanin, renin, fenolická sloučenina maltol, mastné kyseliny

Výskyt

Ženšen pravý je vytrvalá bylina z pohoří Čchang - Paj, dorůstající výšky až 60 cm

Příprava Ženšenu pravého

Čaj – odvar- dva plátky kořene vložíme do 1/4 l vody a přivedeme k varu. Na mírném ohni 15 minut povaříme, zakryté necháme zchladnout na požadovanou teplotu. Užívá se 1–3× denně. Vyvařené kořeny necháme na dně šálku, poté je můžeme zkonzumovat.

Dávejte si pozor!

Nežádoucí účinky se mohou projevit zvýšeným krevním tlakem, poruchami trávení, nespavostí a nervozitou. Diabetici by měli užívání ženšenu konzultovat s lékařem, jelikož ženšen může mírně snižovat hladinu cukru v krvi. Rovněž osoby užívající léky proti srážlivosti krve a diuretika - léky na zvyšování vylučování vody, by měly užívání ženšenu předem konzultovat se svým lékařem. Bezpečnost užívání ženšenu u těhotných a kojících žen a dětí nebyla zatím potvrzena.

Slevy a tipy

Řebříčeknať

Řebříček obecný je vynikajícím dezinfekčním, protizánětlivým ... více

Přesličkanať

Přeslička podporuje vylučování moči a tvorbu bílých krvinek, ... více

Kurkumamletá

Indický šafrán dodá jídlům nádhernou žlutou barvu ... více

Hlohlist s květem

Květ hlohu pomáhá zlepšovat činnost srdce, snižovat krevní tlak ... více

Pampeliškakořen

Pampeliška se používá na trávicí orgány a jako posilující prostředek ... více

Kozlíkkořen

Kozlík se podává jako sedativum při nespavosti, stresech, bolestech ... více

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Máte dotaz? Napište nám zprávu.